Oliwa z oliwek Centonze IGP Sycylia 200 ml

Najwyższej jakości oliwa z oliwek I.G.P extra vergine., uzyskana dzięki selekcji kilku najlepszych sycylijskich odmian oliwek i zastosowaniu wyłącznie mechanicznych procesów tłoczenia na zimno.

Dzięki eksperckiej mieszance tych odmian powstaje oliwa o wielkiej harmonii.

Średnio owocowa, z nutą przypraw.  Nadaje się do potraw z ryb, ale także do serów, zup z roślin strączkowych, czerwonego mięsa i wszystkich dań warzywnych. Kwasowość 0.18 , Zbiór oliwek i tłoczenie na przełomie 22/23 roku

49.00 

47 w magazynie

SKU: BC200IGPKategorie: Wszystko, Oliwa z oliwek

Owocowa i zrównoważona oliwa z oliwek extra virgin z Centonze to prawdziwy smak Sycylii. Powstała z mieszanki oliwek  Nocellara del Belice, Cerasuolo i Biancolilla. Oliwki uprawiane są w posiadłości Case di Latomie w południowo-zachodniej Sycylii, regionie tak znanym z oliwy z oliwek, że jest ona chroniona certyfikatem IGP. Ochrona ta podkreśla szczególny charakter oliwy z oliwek z tego obszaru, która jest intensywnie aromatyczna, głęboko zielona, z nutami ziołowymi i owocowymi.

Od 1953 roku rodzina Centonze produkuje oliwę w oszałamiającym Case di Latomie, historycznym kamieniołomie, który stał się gajem oliwnym. To tutaj starożytni Grecy, którzy okupowali Sycylię, wydobywali duże bloki tufu na potrzeby budownictwa, a ich ślady pozostały starożytnych ruinach, które są obecne w gaju. Był to jeden z pierwszych obszarów w basenie Morza Śródziemnego, gdzie miała miejsce uprawa oliwek. Dziś prawdziwie starożytne drzewa oliwne rosną w harmonii ze starożytnym tufem, zakręcając się wokół i w poprzek murów i wciąż owocując. Jest to piękny krajobraz, który istnieje poza czasem.

Centonze są wiernymi strażnikami tego wyjątkowego miejsca, aby można było się nim cieszyć i doceniać przez kolejne wieki. Ich oliwki są zbierane ręcznie, aby uchwycić każdą z nich u szczytu smaku. Każda kropla ich niezwykłej oliwy przekazuje esencję historii Sycylii.

Zbiór na przełomie 22/23 roku, termin ważności kwiecień 25 rok

Kwasowość 0,18

Marka

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oliwa z oliwek Centonze IGP Sycylia 200 ml”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *