Witamina E – dlaczego jest ważnym składnikiem kosmetyków?

29 marca, 2022
Różne
Spis treści

Witamina E nazywana jest witaminą młodości. Nasz organizm nie jest w stanie jej wyprodukować sam, więc musimy wspomóc go, przyjmując ją z zewnątrz. Jej niedobory mogą być bardzo dotkliwe dla naszego zdrowia, a to z kolei rzutuje również na nasz wygląd i samopoczucie. Zrównoważona, zdrowia dieta oraz dobrze dobrane kosmetyki to klucz do zachowania młodości.

Mała ilość witaminy E powoduje duże osłabienie organizmu. Przemęczenie, słaba koncentracja, niska odporność, podatność na infekcje i częste zachorowanie to sygnał dla nas, że „coś się dzieje”. Niedobór tej witaminy to równocześnie szybkie starzenie. Wiotka, wysuszona skóra, zmarszczki, utrudnione gojenie ran to tylko zewnętrzne objawy tego, że nasze ciało źle czuje się od środka. Na szczęście możemy temu zaradzić!

Nie trzeba nikomu przypominać, że kluczem do dobrej formy i samopoczucia jest to, co ląduje na naszym talerzu. Jest sprawą oczywistą, że wpływa to również korzystnie na nasz wygląd. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zdrowy styl życia dobrze również wspomóc o dobre kosmetyki, aby efekty naszych działań były jak najlepsze.

Witamina E jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, dzięki czemu skóra zachowuje swoją kondycję na dłużej. Chroni komórki skóry przed uszkodzeniami oraz przed wysuszeniem, nadając im elastyczność i sprężystość. Bierze ona udział w odbudowie warstwy lipidowej naskórka, co zwiększa obronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Witamina E to świetne remedium na wszelkie stany zapalne, podrażnienia, rany, a także trądzik, ponieważ przyspiesza ich gojenie oraz regenerację skóry, zapobiegając powstawaniu blizn. Badania wykazały również korzystny wpływ witaminy E na ochronę przeciwsłoneczną. Zewnętrzne stosowanie tej witaminy na przebarwienia rozjaśnia je, dodatkowo niwelując powstawanie nowych, dzięki wzmocnieniu ścian naczyń włosowatych. Witamina ta jest pomocna także w usuwaniu obrzęków twarzy oraz worków pod oczami. Długotrwałe stosowanie witaminy na skórę pozostawiając ją jednolitą, gładką, sprężystą, a także opóźni proces powstawania zmarszczek. Polecane jest także stosowanie jej w celu zapobiegania tworzenia się rozstępów lub do zmniejszenia widoczności blizn.

Witamina E wykazuje także korzystne działanie na włosy oraz skórę głowy. Wmasowana w skalp, przyspieszy krążenie, co pobudzi włosy do szybszego wzrostu. Antyoksydacyjne działanie odbudowuje komórki oraz pobudza mieszki włosowe do pracy. Włosy po zastosowaniu są gładkie, lśniące oraz mniej się przetłuszczają.

Szukasz sposobu na zatrzymanie czasu? Właśnie go znalazłaś! Witamina E od Alteya Organics chętnie Ci w tym pomoże! Chcesz zniwelować zmarszczki? A może szukasz sposobu na długie, lśniące włosy? Dla tego produktu nie ma rzeczy niemożliwych, a o tym możesz przekonać się sama!

Tagi: składnik kosmetyków, sposób na młodość, witalność, witamina e, właściwości, zastosowanie

Spis treści