Witamina E (mieszanka tokoferoli) 50 ml Alteya Organics

 • W 100% organiczna i certyfikowana witamina E stanowiąca mieszankę cennych tokoferoli;
 • Dostępna w formie wygodnego w zastosowaniu olejku, który doskonale łączy się z innymi kosmetykami;
 • Witamina E to silny przeciwutleniacz, który z powodzeniem spowalnia procesy starzenia się skóry, zapewniając jej promienny i młody wygląd.

58.00 

1 w magazynie

Rosnąca świadomość dotycząca wpływu składu kosmetyków na zdrowie i piękny wygląd naszej skóry sprawia, iż coraz częściej sięgamy po naturalne produkty. Jednym z nich jest witamina E (nazywana witaminą młodości), która wykazuje szereg cennych właściwości odpowiadających za młody i promienny wgląd cery, włosów oraz paznokci. Witamina E skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry, a ponadto wzmacnia jej barierę ochronną. A co jeszcze warto wiedzieć na temat tego niezwykłego produktu marki Alteya Organics?

Dowiedz się więcej o witaminie E

Witamina E występuje w przyrodzie w kilku różnych formach. Jest ona witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, dlatego też w kosmetyce najczęściej dostępna jest w formie wygodnego w stosowaniu oleju. Witamina E wzbudza spore zainteresowanie naukowców. Ze względu na swoje silne właściwości przeciwutleniające, nazywana jest witaminą młodości. Współcześnie możemy znaleźć ją w składzie większości kremów pielęgnacyjnych, olejków do włosów oraz balsamów do ciała. Witamina E marki Alteya Organics to mieszanina naturalnych tokoferoli o wysokiej aktywności biologicznej. Niniejszy produkt z łatwością wnika w głębokie warstwy skóry, wpływając w ten sposób na szczelność bariery naskórkowej. Warto wiedzieć, że jednym z pierwszych objawów niedoboru witaminy E w organizmie człowieka jest widoczne pogorszenie się kondycji skóry oraz włosów. Dlatego też, ważne jest, aby każdego dnia dostarczać niniejszy składnik za pośrednictwem wybranych produktów spożywczych (np. kiełków brokułu) oraz/lub kosmetyków DIY (zrób to sam), stworzonych na bazie naturalnych olejków z dodatkiem odżywczej witaminy E.

Witamina E (miks tokoferoli) – właściwości kosmetyczne i zdrowotne

Witamina E marki Alteya Organics wykazuje szereg właściwości, których działanie potwierdzone zostało zewnętrznymi badaniami klinicznymi. Okazuje się, że witamina E stosowana dwa razy dziennie, jako składnik ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych, jest w stanie wpływać na:

 • Zwalczanie szkodliwego wpływu wolnych rodników. Witamina E jest w stanie przerywać łańcuchowe reakcje rodnikowe w skórze, doprowadzając w ten sposób do spowolnienia procesów przedwczesnego starzenia;
 • Ochronę naszej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Okazuje się, że to właśnie nadmierne działanie promieni słonecznych odpowiada za zwiększoną produkcję wolnych rodników. Witamina E skutecznie zwalcza ich szkodliwy wpływ, zapewniając tym samym młody wygląd naszej skórze. Dodatkowo, witamina E jest w stanie zmniejszać uszkodzenia DNA, powstałe na skutek nadmiernego działania promieni słonecznych;
 • Nawilżenie skóry i złagodzenie widocznych podrażnień. Badania dowodzą, iż witamina E wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury błony komórkowej. Ponadto, ułatwia ona tworzenie cementu międzykomórkowego, co sprawia, iż skóra staje się nie tylko bardziej elastyczna, ale także gładka i miękka;
 • Rozjaśnienie widocznych przebarwień. Witamina E wpływa na rozjaśnienie skóry, a tym samym nadanie jej młodego i promiennego wyglądu. Dodatkowo, zapobiega powstawaniu nowych przebarwień.

W tym miejscu warto także wspomnieć, iż witamina E jest w stanie doskonale odżywić włosy oraz skórę włosów, jak również zniszczone paznokcie. Jej codzienne stosowanie odpowiada za zwiększenie elastyczności niesfornych końcówek, a nawet za poprawę kolorytu paznokci.

Jak stosować witaminę E marki Alteya Organics?

Witaminę E marki Alteya Organics bez przeszkód możemy dodawać do naszych ulubionych produktów pielęgnacyjnych. Ponadto, warto wykorzystać ją podczas tworzenia odżywczych kosmetyków DIY (zrób to sam).

Stosuj witaminę E na skórę twarzy

 • Dodaj ją do swojego ulubionego kremu lub olejku;
 • Wymieszaj niniejszy produkt z serum o olejowej formule – w ten sposób wzmocnisz jego działanie antyoksydacyjne;
 • Połącz witaminę E z masełkiem do ust. Dzięki temu, Twoje wargi staną się bardziej miękkie i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Stosuj witaminę E na skórę ciała

 • Dodaj ją do Twojego ulubionego balsamu lub masła do ciała;
 • Połącz ją z ulubioną oliwką do ciała i wykorzystaj podczas zabiegu relaksacyjnego masażu;
 • Wymieszaj kilka kropelek witaminy E marki Alteya Organics z odżywczym masłem shea. Tak przygotowany produkt stosuj jako odżywczą maseczkę na skórę dłoni oraz paznokcie.

Stosuj witaminę E na włosy

 • Połącz niniejszy produkt z Twoim ulubionym szamponem, maską lub odżywką do włosów;
 • Dodaj witaminę E do oleju i wykorzystają ją podczas regenerującego zabiegu olejowania włosów;
 • Wymieszaj kilka kropel witaminy E z olejkiem z drzewa herbacianego i zastosują ją, jako wcierkę do włosów o działaniu wzmacniającym oraz przeciwłupieżowym.

Witamina E marki Alteya Organics przeznaczona jest do użytku zewnętrznego, zarówno do pielęgnacji cery dojrzałej, jak i 30+. Warto przy tym pamiętać, aby nie stosować niniejszego produktu w nadmiernych ilościach, albowiem witamina E wykazuje tendencję do gromadzenia się w organizmie.

Witamina E – skład i certyfikaty

Skład: 100% witamina E (tokoferol). Składnik organiczny.

Kosmetyki marki Alteya Organics odznaczają się najwyższą jakością i tworzone są w trosce o najwyższe bezpieczeństwo naszej skóry oraz środowiska naturalnego. Dlatego też, w witaminie E nie znajdziesz żadnych sztucznych barwników ani konserwantów. Autentyczność niniejszego produktu potwierdzają liczne certyfikaty, w tym BPA FREE oraz GLUTEN DAIRY FREE. Witaminę E marki Alteya Organics należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od szkodliwego działania promieni słonecznych. Ponadto, produkt ten trzeba chronić przed dziećmi.

Witamina E marki Alteya Organics to z pewnością niezastąpiony składnik podczas tworzenia domowych kosmetyków. Doskonale wchłania się w głąb skóry, pozostawiając ją nawilżoną i wyraźnie młodszą.

Marka

EAN: 3800219792270