ORGANICZNY OLEJ BABASSU 100 ml Alteya Organics

Organiczny olej Babassu pozyskiwany jest z orzechów palmy Orbignya Oleifera. Olejek swoją konsystencją i kolorem przypomina olej kokosowy – jest śnieżnobiały i twardy. Pod wpływem temperatury łatwo się topi i jest łatwy w rozprowadzaniu. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Olej Babassu marki Alteya Organics zawiera aż 70% lipidów, kwas laurynowy oraz kwas mirystynowy. Doskonale sprawdzi się jako olej bazowy do produkcji domowych kosmetyków. Olej Babassu bardzo dobrze komponuje się z migdałami, masłem shea, kakaem, olejem kokosowym i różnymi olejkami eterycznymi, w tym różanym i rumiankowym. Produkt w 100% naturalny i hipoalergiczny, zalecany jako wsparcie przy leczeniu chorób skórnych takich jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca.

45.00 

4 w magazynie

EAN: 3800219793024SKU: 010140009 Kategorie: Olejki Bazowe Tłoczone Na Zimno

Olej Babassu to odżywczy olej, który jest super skutecznym środkiem nawilżającym, bogatym w kwasy laurynowy i mirystynowy. Jest często porównywany do podstawowego oleju kokosowego. Olej babassu pomaga ukoić i chronić skórę przed odwodnieniem, promując elastyczność i wigor. Jest również znany z tego, że bardzo korzystnie wpływa na suche, zniszczone włosy i łuszczącą się skórę głowy.

W temperaturze pokojowej olej babassu ma postać stałą, ale w kontakcie z ludzką skórą łatwo się topi.

Metoda ekstrakcji: tłoczony na zimno

Technika rafinacji: Odgumowanie, Filtracja, Dezodoryzacja

Stopień wchłaniania: Średnia

Aromat: Lekki

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Olej Babassu może być stosowany w preparatach do pielęgnacji skóry lub samodzielnie. Może być stosowany w większości preparatów do pielęgnacji skóry, w tym w preparatach do pielęgnacji twarzy, mydłach, olejkach do masażu oraz innych produktach do pielęgnacji ciała i kosmetykach.

Stosowanie na skórę – kilka kropli dziennie lub w razie potrzeby na całą twarz – samodzielnie lub po zabiegach wodnych. Stosować tylko zgodnie z zaleceniami na nieuszkodzoną skórę.

Aplikacja na włosy – dodaj kilka kropli organicznego oleju Babassu na skórę głowy i długość włosów. Pozostaw na 30 minut do godziny. Następnie umyj szamponem.

SKŁADNIKI:
Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

INFORMACJE DODATKOWE:
Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku wystąpienia podrażnienia przerwać stosowanie. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Waga 0.2 kg
Wielkość

50ml, 100ml

EAN: 3800219793024