KWAS LAKTOBIONOWY 50 ml Alteya Organics

Kwas laktobionowy jest alfa hydroksykwasem (AHA) otrzymywanym w procesie fermentacji naturalnych cukrów. Kwas mlekowy jest składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego (NMF) skóry i zwiększa zatrzymywanie wilgoci w skórze. Jest również stosowany jako środek złuszczający w preparatach do odmładzania wyglądu skóry poprzez zachęcanie do zrzucania starych komórek powierzchniowych skóry.

18.00 

4 w magazynie

EAN: 3800219792294SKU: 010300025Kategorie: Bio olejki

ZALECANE ZASTOSOWANIE:
Kwas laktobionowy rozcieńcz przed użyciem lub dodaj do swoich osobistych receptur. Typowy poziom użycia to 1-2,5% jako środek złuszczający i 0,2-1% jako regulator pH.
Przechowywać w temperaturze 5-30*C.

BEZPIECZEŃSTWO:

Nierozcieńczony kwas mlekowy powoduje podrażnienia i oparzenia skóry. Może powodować poważne uszkodzenia oczu. Nosić rękawice ochronne, ochronę oczu i twarzy.

Jeżeli dostanie się na skórę: umyć dużą ilością wody z mydłem.

Jeżeli dostanie się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut.

W przypadku połknięcia: natychmiast wezwać OŚRODEK ZATRUĆ lub skontaktować się z lekarzem.

Składnik jest silnie kwaśny i może prowadzić do podrażnień i oparzeń skóry. Jeśli to nastąpi, zmniejszyć użycie. Jeśli podrażnienie utrzymuje się, przerwij stosowanie. Ten produkt zawiera alfa-hydroksykwas (AHA), który może zwiększyć wrażliwość skóry na słońce, a w szczególności możliwość wystąpienia oparzeń słonecznych. Stosuj krem z filtrem, noś odzież ochronną i ogranicz ekspozycję na słońce podczas stosowania tego produktu i przez tydzień po jego zakończeniu.

Waga 0.15 kg
EAN: 3800219792294