EKOLOGICZNY OLEJEK LAWENDOWY 10ml Alteya Organics

Organiczny olejek z lawendy ma zdolność do eliminowania niektórych szkodliwych bakterii, dezynfekcji i łagodzenia stanów zapalnych skóry (zwłaszcza gdy są one wynikiem ukąszeń owadów) oraz promowania szybszego gojenia się zranionej skóry. Dzięki silnemu działaniu antyoksydacyjnemu pomaga poprawić wygląd skóry, chroniąc ją przed szkodliwymi wolnymi rodnikami.

25.00 

11 w magazynie

EAN: 3800219791112SKU: 010160036 Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Nasz organiczny bułgarski olejek eteryczny z lawendy jest pozyskiwany w procesie destylacji parą wodną z rośliny Lavandula Angustifolia (znanej również jako Lavandula Officinalis, Spica i Vera) należącej do rodziny Lamiaceae. Ma wyraźny, bogaty, kwiatowy, kojący aromat.

Nasz wysokiej jakości organiczny olejek lawendowy posiada doskonałe właściwości terapeutyczne i zapachowe dzięki specyficznym warunkom geograficznym i klimatycznym panującym na tym obszarze (Dolina Róż w Bułgarii).

Olejek lawendowy jest jednym z najbardziej preferowanych olejków eterycznych ze względu na wiele korzyści, wszechstronność i przyjemny aromat. Jest również uważany za jeden z najbezpieczniejszych olejków eterycznych.

Stosowany w pielęgnacji włosów, olejek lawendowy działa jako antyseptyk, który oczyszcza skórę głowy i pomaga zwalczać stany zapalne, podrażnienia i łupież.

Dodany do mieszanki do masażu, ten uspokajający olejek może pomóc złagodzić napięcie mięśniowe, ból menstruacyjny i ból głowy.

Stosowany w aromaterapii, organiczny olejek lawendowy pomaga zmniejszyć stres poprzez rozluźnienie węzłów mózgowych. Uważa się, że może mieć pozytywny wpływ na depresję u niektórych osób poprzez zrównoważenie poziomu hormonów i zmniejszenie uczucia napięcia nerwowego. Ze względu na swoje kojące i relaksujące właściwości, olejek lawendowy może również przyczynić się do zwiększenia długości i jakości snu.

Aromatycznie bułgarski olejek lawendowy dobrze łączy się z olejkiem bergamotowym, grejpfrutowym, z trawy cytrynowej, słodkiej pomarańczy, neroli, Ylang Ylang, palmarosy, rumianku rzymskiego, kadzidła, drzewa cedrowego, geramium, czarnego pieprzu itp.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Rozpylaj olejek eteryczny z lawendy bułgarskiej, gdy potrzebujesz złagodzić ból głowy, mdłości lub gdy masz problem z zasypianiem. Olejek z lawendy bułgarskiej może również dezodorować stęchłe powietrze lub tkaniny.

Dodaj olejek eteryczny z lawendy bułgarskiej do mieszanki do masażu, aby złagodzić bóle różnego pochodzenia – menstruacyjne, mięśniowe, stawowe, bóle głowy… Masaż ten pomoże Ci również zrelaksować się, zmniejszając napięcie i stres.

Dodaj olejek eteryczny z lawendy bułgarskiej do produktu kosmetycznego, takiego jak krem lub balsam, aby doświadczyć jego tonizującego, kojącego i energetyzującego działania. Przyniesie ulgę suchej skórze i swędzeniu oraz przyspieszy gojenie się pryszczy, skaleczeń, ran, ukąszeń i użądleń.

Rozcieńcz olejek eteryczny z lawendy bułgarskiej w swoim szamponie. Regularne stosowanie oczyści skórę głowy, zwiększy krążenie krwi i wzmocni wzrost włosów.

Dodaj olejek eteryczny z lawendy bułgarskiej do soli kąpielowych i ciesz się relaksującą kąpielą, która pomoże złagodzić zmęczone i obolałe ciało. Olejek eteryczny z lawendy zwalczyłby również szkodliwe działanie zanieczyszczeń na skórę, hamując wzrost i rozmnażanie się bakterii.

SKŁADNIKI:
Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Tylko do użytku zewnętrznego. Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.01 kg
Wielkość

10ml, 50ml, 5ml, 100ml

EAN: 3800219791112