EKOLOGICZNY OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO 50ml Alteya Organics

Organiczny olejek z drzewa herbacianego jest obecnie niezwykle popularny, głównie ze względu na przypisywane mu szerokie spektrum właściwości, w tym – przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, antyseptyczne, przeciwgrzybiczne. itp.

71.00 

5 w magazynie

EAN: 3800219792683SKU: 010160090 Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest pozyskiwany z liści i gałązek rośliny Melaleuca Alternifolia poprzez destylację parą wodną. Olejek ma korzenny, ostry, ale przyjemny zapach i jest bezbarwny.

Olejek z drzewa herbacianego może być stosowany w domowych środkach czystości, takich jak mydła, odświeżacze powietrza, a także środki odstraszające owady. Eliminuje pleśń i szkodliwe bakterie z różnych powierzchni, takich jak zasłony prysznicowe, blaty kuchenne, zmywarki. A po rozproszeniu działa w ten sam sposób w powietrzu.

Używany w aromaterapii, olejek z drzewa herbacianego może pomóc zmniejszyć uczucie stresu i zmęczenia. Może być przydatny przy przeziębieniu i chorobach układu oddechowego, ponieważ uważa się, że ma zdolność do działania jako expectorant.

Olejek ten jest również stosowany w pielęgnacji skóry – jest szczególnie cenny dla skóry trądzikowej ze względu na jego działanie antyseptyczne i oczyszczające. Może również pomóc w zrównoważeniu poziomu sebum w skórze i skórze głowy.

Olejku eterycznego z drzewa herbacianego nigdy nie należy stosować na wrażliwe obszary skóry, takie jak okolice oczu czy nosa. Po użyciu olejku należy unikać ekspozycji na słońce, ponieważ olejek może powodować wrażliwość skóry na promienie UV.

Olejek jest toksyczny po spożyciu, więc nie należy go przyjmować wewnętrznie.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego dobrze łączy się z lawendą, geranium, rumiankiem, cytryną, goździkami, cynamonem i innymi.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:
– Jako składnik naturalnego środka do dezynfekcji rąk;
– Jako składnik naturalnego repelentu;
– Jako środek antyseptyczny na drobne skaleczenia i otarcia;
– Dla przyspieszenia gojenia się ran skórnych;
– W leczeniu trądziku;
– Jako środek wspomagający w walce z grzybicą paznokci;
– Do łagodzenia objawów zapalenia lub podrażnienia skóry;
– Jako środek wspomagający w walce z łupieżem;
– Jako składnik uniwersalnego, naturalnego detergentu;
– Do aromaterapii.

SKŁADNIKI:
Melaleuca Alternifolia (Tea tree) Oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Tylko do użytku zewnętrznego. Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.05 kg
Wielkość

50ml, 100ml

EAN: 3800219792683