EKOLOGICZNY OLEJEK WETIWEROWY 10ml Alteya Organics

Stosowany w aromaterapii, uziemiający aromat olejku wetiwerowego sprzyja bezruchowi i spokojowi, łagodząc uczucie stresu i niepokoju. Jest on znany jako “olejek spokoju”. Zapach wetiweru jest również uważany za afrodyzjak, który pobudza zmysłowość. Stosowany miejscowo, olejek eteryczny z wetiweru jest znany z tego, że pomaga skórze wyglądać na bardziej jędrną i napiętą. Uważa się również, że posiada właściwości antyoksydacyjne.

86.00 

Brak w magazynie

EAN: 3800219796049SKU: 010160101Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Wetiwer jest wysoką wieloletnią trawą, która rośnie zazwyczaj w Indiach, Sri Lance i Indonezji. Roślina ma gąbczasty i gęsty system korzeniowy i to właśnie z korzeni i korzonków pozyskiwany jest olejek eteryczny wetiwerowy. Ma początkowo czysty, ziemisty aromat, który później staje się głębszy z lekkimi nutami dymnymi. Bogaty skład sprawia, że jego aromat jest głęboki i złożony z doskonałymi właściwościami utrwalającymi. Ciekawostką jest fakt, że destylowany parą wodną olejek eteryczny wetiwerowy, w podobieństwie do olejka z paczuli i olejku z drzewa sandałowego, z czasem poprawia swoje właściwości. Świeży, destylowany parą i filtrowany olejek pozostawia się zwykle na kilka miesięcy do leżakowania, co wzmacnia jego głębszy i pełniejszy zapach.

Dzięki swojemu bogatemu, egzotycznemu i złożonemu aromatowi olejek eteryczny wetiwerowy jest preferowanym składnikiem różnych kompozycji perfumeryjnych znanych światowych marek.

Metoda ekstrakcji: Destylacja z parą wodną

Użyte części: korzenie

Profil aromatyczny: ziemisty, drzewny, ziołowy

Nuta: baza

Dobrze komponuje się z: Ylang ylang, Cedrem, Frankincense, Lawendą, Cytryną i innymi zapachami cytrusowymi, Wanilią, Jaśminem, Lawendą, Patchouli

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa: Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

KORZYŚCI:

Stosowany w aromaterapii, uziemiający aromat olejku wetiwerowego sprzyja bezruchowi i spokojowi, łagodząc uczucie stresu i niepokoju. Jest on znany jako “olejek spokoju”. Zapach wetiweru jest również uważany za afrodyzjak, który pobudza zmysłowość.

Stosowany miejscowo, olejek eteryczny z wetiweru jest znany z tego, że pomaga skórze wyglądać na bardziej jędrną i napiętą. Uważa się również, że posiada właściwości antyoksydacyjne.

Stosowany w olejkach do masażu, wetiwer wykorzystuje swoje właściwości tonizujące i uważa się, że pobudza krążenie.

*Wyłącznie do celów edukacyjnych. Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Europejską Agencję Leków. Informacje te nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Rozcieńcz olejek eteryczny wetiwerowy w swoim zwykłym kremie, balsamie lub w oleju nośnym i nakładaj na skórę raz dziennie, aby nawilżyć suchą lub podrażnioną skórę. Pomoże to również w zmniejszeniu wyglądu różnych niedoskonałości skóry, takich jak rozstępy, blizny, drobne zmarszczki lub nierówny koloryt skóry.

Dodaj kilka kropli olejku eterycznego Vetiver do szamponu lub stwórz własną maskę do pielęgnacji włosów, łącząc olejek eteryczny Vetiver z innymi dobroczynnymi olejkami eterycznymi i rozcieńczając je w oleju nośnym (takim jak grejpfrutowy, jojoba lub kokosowy). Zabieg ten pomoże złagodzić potencjalne stany zapalne skóry głowy i ożywi pasma Twoich włosów. Dodaj olejek eteryczny z wetiweru do mieszanki do masażu, jeśli odczuwasz ból mięśni lub stawów lub potrzebujesz odprężenia i relaksu.

Używaj olejku eterycznego z wetiweru, aby wykorzystać jego równoważący wpływ na nastrój. Jego uziemiający aromat łączy nas z ziemią i jej energiami. Uważa się również, że wspomaga lepszy i głębszy sen.

SKŁADNIKI:
Vetiveria Zizanoides (Vetiver) Root Oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Tylko do użytku zewnętrznego. Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219796049