EKOLOGICZNY OLEJEK NEROLI 10ml Alteya Organics

Olejek eteryczny Neroli jest popularnym składnikiem w perfumerii, nie tylko ze względu na swój finezyjny kwiatowo-cytrusowy zapach, ale także ze względu na zdolność do działania jako naturalny utrwalacz. Słynie również jako “olejek romansu” i jest często używany na ślubach ze względu na jego zdolność do pobudzania zmysłowości i tworzenia intymnej atmosfery.

39.00 

4 w magazynie

EAN: 3800219796001SKU: 010160097Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Olejek eteryczny Neroli jest destylowany parą wodną z kwiatów wiecznie zielonego drzewa pomarańczy gorzkiej zwanego Citrus Aurantium Amara. Ciekawostką jest fakt, że z różnych części tego samego drzewa produkowane są 3 różne olejki eteryczne (olejek eteryczny z gorzkiej pomarańczy powstaje w wyniku tłoczenia na zimno skórek owoców, natomiast olejek Petitgrain wytwarzany jest z destylowanych parą wodną liści).

Kwiaty neroli powinny być destylowane natychmiast po ich zebraniu, aby zapewnić najwyższą jakość i wyrazisty aromat. Ma bardzo potężny, lekki i podnoszący na duchu aromat kwiatowy ze świeżymi, słodkimi, zielonymi nutami górnymi.

Metoda ekstrakcji: Destylacja z parą wodną

Użyte części: kwiaty

Profil aromatyczny: kwiatowy, słodki, cytrusowy, zielony

Nuta: górna/środkowa

Dobrze łączy się z: Rumiankiem, Frankincense, Geranium, Jaśminem, Lawendą, Palmarosą, Różą, Drzewem Sandałowym, Ylang Ylang, Cytryną i innymi olejkami cytrusowymi.

KORZYŚCI:

Stosowany w aromaterapii, olejek eteryczny Neroli jest znany jako pomoc w łagodzeniu napięcia i promowaniu lepszego snu.

Stosowany kosmetycznie, olejek neroli pobudza naturalne procesy zachodzące w naskórku, co pomaga naprawić skórę i poprawić jej elastyczność.

Dzięki temu jest szczególnie korzystny dla matowej, suchej lub starzejącej się skóry. Odpowiednio rozcieńczony, jest również uważany za bezpieczny dla wrażliwego typu skóry.

Stosowany w pielęgnacji włosów organiczny olejek neroli jest znany jako skuteczny w walce z łupieżem lub podrażnioną skórą głowy. Mówi się, że wspiera równowagę sebum i promuje zdrowy wzrost włosów.

*Do celów wyłącznie edukacyjnych. Te stwierdzenia nie zostały ocenione przez Europejską Agencję Leków. Informacje te nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Stwórz swoje własne perfumy mieszając 4 krople olejku Neroli, 2 krople olejku Różanego i 6 kropli Drzewa Różanego. Umieść je w butelce, a resztę uzupełnij olejem nośnikowym.

Dyfuzja organicznego olejku neroli w przypadku stresu, aby poprawić nastrój i stworzyć pozytywną atmosferę. Nadaje się do dyfuzji przed snem, aby wspomóc dobry sen.

Włącz olejek neroli do swojego systemu pielęgnacji skóry, aby zapewnić jej świeży i odmłodzony wygląd. Jest on szczególnie odpowiedni dla dojrzałej, suchej skóry.

SKŁADNIKI:
Citrus Aurantium Amara (Neroli) Flower Oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku ciąży, karmienia piersią lub pod opieką lekarza, skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.001 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219796001