EKOLOGICZNY OLEJEK MIĘTOWY 10ml Alteya Organics

Olejek z mięty pieprzowej, dzięki zawartości karwonu i limonenu, posiada naturalne właściwości antyseptyczne. Hamuje rozwój mikrobów, zmniejszając szanse na infekcje skórne i wspomagając szybsze gojenie się uszkodzonej skóry.

30.00 

2 w magazynie

EAN: 3800219796063SKU: 010160103Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Spearmint jest członkiem rodziny miętowej. Jej nazwa pochodzi od kształtu liści, które przypominają włócznie. Zapach mięty jest bardzo słodki, miętowy i mocny; jest raczej słodszy i delikatniejszy niż mięty pieprzowej. Cudownie orzeźwiający, słodko-miętowy aromat wynika z przewagi cząsteczki r-(-)-karwonu – terpenoidu, który we wstępnych badaniach wykazał pozytywne działanie przeciwko diecie wysokotłuszczowej. Mięta charakteryzuje się wysoką jakością antyoksydacyjną.

Metoda ekstrakcji: Destylacja z parą wodną

Użyte części: liście

Profil aromatyczny: świeży, miętowy, zielony, słodki, chłodny

Nuta: górna

Dobrze łączy się z: Bergamotką, Czarnym Pieprzem, Kardamonem, Rumiankiem (Rzymskim), Eukaliptusem, Frankincense, Geranium, Lawendą, Cytryną, Mandarynką, Pomarańczą, Rozmarynem, Drzewem Herbacianym, Tymiankiem i Ylang Ylang.

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa: Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

KORZYŚCI:

Olejek z mięty pieprzowej, dzięki zawartości karwonu i limonenu, posiada naturalne właściwości antyseptyczne. Hamuje rozwój mikrobów, zmniejszając szanse na infekcje skórne i wspomagając szybsze gojenie się uszkodzonej skóry.

Olejek z mięty pieprzowej jest znany z tego, że stymuluje i wzmacnia nerwy, a także jest często stosowany w leczeniu bólu głowy. Aromat olejku z mięty jest uważany za dobry środek poprawiający nastrój, który pomaga zmniejszyć uczucie stresu lub niepokoju.

Świeży i orzeźwiający zapach olejku z mięty jest idealny do dezodoryzacji nieprzyjemnych zapachów.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Dodaj 1-2 krople do swojego serum lub kremu nawilżającego, aby leczyć skórę trądzikową lub podrażnioną.

Rozcieńcz w oleju nośnym i użyj do masażu, jeśli masz bóle (mięśni, menstruacyjne, itp.).

Wykorzystaj właściwości dezynfekujące olejku eterycznego z mięty pieprzowej, dodając go do domowej roboty naturalnego środka czyszczącego.

Dyfuzuj olejek eteryczny z mięty pieprzowej, gdy czujesz się zdenerwowany lub zestresowany, aby stworzyć relaksującą atmosferę lub pod koniec wyczerpującego dnia, aby podnieść poziom energii.

SKŁADNIKI:
Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Tylko do użytku zewnętrznego. Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.01 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219796063