Zalety i korzyści stosowania toniku do twarzy.

13 lipca, 2022
Różne
Spis treści

Prawidłowa pielęgnacja twarzy zawiera się w kilku krokach, które dla większości z nas są oczywiste, choć prawdopodobnie mało która kobieta zastanawia się nad sensem każdego z nich. Wiemy, że po całym dniu należy oczyścić twarz, zwykle potem ją tonizujemy i nakładamy krem, odpowiednio dobrany do potrzeb skóry. Jeśli jednak zastanowić się, jaki ma cel używanie toniku, to niestety okaże się, że nie mamy w tym temacie zbyt dużej wiedzy. Niekiedy ten etap pielęgnacji jest również pomijany, co jest oczywistym błędem. Warto jednak nieco bardziej zgłębić ten temat, aby później móc wybrać dla siebie odpowiednie kosmetyki. Sprawdź, jakie korzyści płyną dla Twojej urody ze stosowania tego produktu.

Głównym zadaniem toniku jest przywrócenie właściwego pH cery. Według badań, które zostały opublikowane w „International Journal of Cosmetics Science”, najlepszy dla skóry jest przedział między 4,8 a 5,5, co czyni go lekko kwasowym. Na poziom pH składa się kilka czynników, jak wiek, płeć, czy część ciała, a im dany obszar jest narażony na więcej czynników atmosferycznych, tym odczyn jego pH wzrasta, czyniąc niejako barierę ochronną. Dlatego twarz ma pH bardziej kwasowe, niż na przykład skóra pod pachami. Ciekawostką jest również to, że odczyn wraz z wiekiem się zmienia, u niemowląt jest on neutralny, następnie kwasowy, by z wiekiem stawać się coraz bardziej zasadowym.

Kwasowy odczyn na twarzy chroni skórę przed zanieczyszczeniami, pomaga utrzymać właściwą równowagę bakteryjną, wspomaga regenerację i reguluje proces odnowy naskórka, a także pomaga w zachowaniu wilgoci w skórze. To wszystko gwarantuje nam gładką, jednolitą cerę, ponieważ skóra, która traci odczyn kwasowy, narażona jest na wiele niebezpieczeństw, na przykłąd pojawienie się trądziku, egzemy, czy łuszczycy. Dlatego tak ważne jest przywrócenie równowagi poprzez stosowanie toników. Dodatkową zaletą tych produktów jest to, że pomagają w dogłębniejszym oczyszczeniu cery, usuwając pozostałości po wcześniej użytym kosmetyku myjącym. Skóra po użyciu toniku jest również bardziej chłonna, lepiej przepuszczalna, dlatego jest idealnym etapem przed nałożeniem kremu, który jeszcze mocniej odżywi naszą skórę. Warto również nadmienić, że pobudzone przez tonik mikrokrążenie w skórze powoduje jej napięcie, ujędrnienie, jest ona bardziej promienna i wygładzona.

Najlepsze dla naszej skóry są kosmetyki naturalne i ta zasada sprawdza się również przy tonikach. W składzie warto szukać składników roślinnych, które aktywnie pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry. Takim produktem jest tonik kwiatowy Rose Otto marki Alteya Organics. Znajdziemy w nim certyfikowane składniki organiczne, jak kwiaty róży, dziewanny, sok z liści aloesu, czy mocno nawilżający kwas hialuronowy oraz aktywne przeciwutleniacze. Pozostawia on skórę wolną od zanieczyszczeń, wygładza, napina, niwelując i zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek. Bogaty skład dostarcza witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego odżywienia skóry, która przygotowana jest do dalszych etapów pielęgnacji. Tonik Alteya Organics jest odpowiedni dla każdego typu cery, również tej wrażliwej, ponieważ organiczny skład i brak sztucznych dodatków daje gwarancję bezpiecznego stosowania. Po użyciu jest ona ukojona, zrównoważona, a także ma przywrócone właściwe pH. Wystarczy nałożyć odrobinę na wacik i przetrzeć twarz, aby poczuć moc nawilżenia! Tonik stosuj rano oraz podczas wieczornej pielęgnacji, a także w ciągu dnia, jeśli potrzebujesz natychmiastowego odświeżenia. Przy regularnym stosowaniu szybko zauważysz poprawę w wyglądzie Twojej skóry, gwarantujemy!

Tagi: Alteya Organics, certyfikowane kosmetyki, codzienna pielęgnacja, naturalne, oczyszczanie twarzy, pielęgnacja skóry twarzy, skóra twarzy, tonik do twarzy, zalety i korzyści stosowania

Spis treści