Jak skutecznie wykonać demakijaż twarzy?

5 sierpnia, 2022
Różne
Spis treści

Demakijaż to jeden z najważniejszych aspektów dbania o siebie, który musi się znaleźć w naszej codziennej pielęgnacji. Brak oczyszczania twarzy może skutkować bardzo przykrymi konsekwencjami, jak wypryski, zatkane pory, a nawet szybsze pojawienie się pierwszych zmarszczek. Tego nie chcemy! Co ważne, demakijaż powinien zostać wykonany nawet wtedy, gdy się nie malujesz. W ciągu dnia na naszej skórze zbiera się tyle zanieczyszczeń, że po prostu trzeba je usunąć. Oczyszczona twarz jest później gotowa na inne zabiegi pielęgnacyjne i z łatwością wchłonie to, co najlepsze w kremie. Jak zatem najlepiej go wykonać, aby był jak najbardziej skuteczny oraz jakich kosmetyków użyć? Zapraszamy Cię na krótki kurs demakijażu!

Przede wszystkim musimy pamiętać, że produkt musi być odpowiednio dobrany do potrzeb skóry. Jeśli masz cerę wrażliwą, poszukaj delikatnego mleczka dedykowanego właśnie takiej cerze, które złagodzą podrażnienia. Najlepiej, aby był on jak najbardziej naturalny. Do tych normalnych, bądź mieszanych możesz również użyć olejków i płynów micelarnych. Nasączony produktem wacik zmyje makijaż, sebum oraz inne zanieczyszczenia z Twojej skóry. Pamiętaj jednak, aby nie trzeć nim w okolicach oczu. Wystarczy przyłożyć na chwilę i poczekać, aż Twój kosmetyk rozpuści tusz, czy cienie do powiek. Następnie przesuń płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Staraj się jak najmniej rozciągać skórę podczas tej czynności, aby nie przyspieszyć powstawania zmarszczek. Zabrudzony płatek wymieniamy na nowy i robimy tak aż do momentu, kiedy będzie on całkiem czysty. Gdy twarz jest już oczyszczona, nie zapominaj o zrównoważeniu pH swojej skóry przez potarcie jej tonikiem. To pomoże przywrócić jej lekko kwaśny odczyn, zwęzić pory oraz usunąć resztko kosmetyków myjących. Dzięki tej czynności odbudujemy nasz płaszcz hydrolipidowy, który zapobiega utracie wody z naskórka oraz chroni przed zasiedleniem różnych bakterii. Tak oczyszczona twarz jest przygotowana na dalsze etapy, jak nałożenie maseczki, czy kremu.

Jaki kosmetyk będzie odpowiedni dla Ciebie? Jeśli jesteś posiadaczką cery normalnej, mieszanej, ale również wrażliwej, to polecamy Ci ekologiczne mleczko do twarzy Bio Damascena. Dzięki swojej delikatnej formule nie podrażni Twojej skóry, ale jednocześnie bardzo skutecznie usunie wszelkie zanieczyszczania powstałe w ciągu dnia. Ma on w 100% naturalny skład, w czym aż 99,5% jest certyfikowany! To mówi samo za siebie! Kompozycja specjalnie dobranych olejków organicznych pozwala na skuteczne usuwanie nadmiaru sebum, makijażu i nieczystości. Jego formuła jest bardzo łagodna, kojąca, pomaga ona w zminimalizowaniu zaczerwienień i podrażnień delikatnej skóry. Witaminy i minerały odżywiają, wzmacniają i ujędrniają ją. Mleczko pozwala na skuteczne oczyszczenie porów i odetkanie ujść gruczołów łojowych. Regularne stosowanie produktu uczyni Twoją cerę jedwabiście gładką i miękką, a przepiękny zapach olejku różanego, lawendy i cytrusów pomoże ukoić Twoje zmysły!

Chyba nie trzeba więcej dodawać, wystarczy wypróbować go na sobie. Potem ją tonizujemy i nakładamy krem.

Tagi: Alteya Organics, codzienna pielęgnacja, demakijaż, kosmetyki, mleczko do demakijażu, naturalne kosmetyki, oczyszczanie twarzy, poprawne wykonanie demakijażu

Spis treści