Poznaj Amedei – najlepszą czekoladę na świecie

2 grudnia, 2020
Różne
Spis treści

 Historia marki sięga początku lat dziewięćdziesiątych, a dokładnie roku 1990 kiedy to rodzeństwo Alessio i Cecili Tessieri kierowani pasją i chęcią stworzenia czegoś wyjątkowego postanowiło produkować własną czekoladę z najwyższej światowej półki, która wkrótce stała się synonimem najwyższej jakości w świecie czekolady. Do niewielkiego laboratorium w toskańskiej miejscowości Pontedera trafiają worki z ziarnami kakao z plantacji na Madagaskarze, Jamajce, Ekwadorze, Peru, czy Wenezueli. Pozwala to na tworzenie różnorodnych nut smakowych, które zachowują smak i aromat wyselekcjonowanych w połączeniach ziaren. Dzisiaj międzynarodowa obecność marki obejmuje takie kraje jak USA, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Hongkong, Singapur i Japonia.

Rzemiosło i smak

Łańcuch produkcyjny w Amedei rozwijał się przez lata w wyniku stałego zaangażowania i rosnącej wiedzy, w poszukiwaniu doskonałości, która łączy tradycję i innowacje. Wszystko zaczyna się od selekcji najlepszych ziaren kakaowych z najbardziej odległych krajów pochodzenia; gdzie następnie dzięki kreatywności i pasji tworzy się ekskluzywne i innowacyjne mieszanki, aż do laboratoriów, w których najwyższej jakości składniki są mistrzowsko dozowane i ręcznie przetwarzane. Rzemieślniczy zakład w Pontedera kontroluje cały łańcuch produkcyjny, wybierając najlepsze surowce i przetwarzając je tradycyjnymi technikami, aby ożywić kreacje prawdziwej doskonałości wykonane z kilku najwyższej jakości składników: ziarna kakaowe (takie jak Criollo i Trinitario), cukier trzcinowy mleko i owoce, wszystkie starannie wyselekcjonowane. Amedei tworzy harmonię między składnikami, teksturami i smakami, wytwarzając czekolady o unikalnych profilach aromatów. W pełni włoskie know-how, w którym elegancja, prostota i pasja do czekolady łączą się ze sobą, tworząc smaki przywołujące magię miejsca, w którym są tworzone: Toskanii.

Jakość ceniona na świecie

W Amadei mistrzowskie opanowanie technik przetwarzania kakao jest wynikiem lat stosowanej agronomii i ciągłych eksperymentów. Firma z Toskanii zamienia najrzadsze ziarna kakaowe na świecie w prawdziwe arcydzieła czekolady przy użyciu tradycyjnych technik, bez sztucznych aromatów, lecytyny sojowej, glutenu czy środków zagęszczających. To producent, który otrzymał najwięcej nagród Golden Bean w historii londyńskiej „Academy of Chocolate”, jednej z najlepiej wykwalifikowanych instytucji w branży na świecie. Można się zatem śmiało pokusić o stwierdzenie, że Amedei to jedna z najlepszych – jeśli nie najlepsza – czekolada na świecie.

Tagi: NULL

Spis treści