Poradnik – jak odpowiednio dbać o suchą skórę?

6 listopada, 2020
Różne
Spis treści

Przyczyn suchej skóry może być wiele. Niekiedy jest to uwarunkowane genetycznie i stanowi element naszej urody, a jej przesuszanie jest problemem wrodzonym. Częściej ta przypadłość pojawia się wraz z wiekiem, najczęściej u kobiet po okresie przekwitania, kiedy to skóra staje się cieńsza, na co wpływ ma zmniejszenie produkcji niektórych hormonów. Równie często sucha skóra jest wynikiem uszkodzenia płaszcza lipidowego naskórka na skutek wystawienia jej na działanie warunków atmosferycznych, w tym zimnego i gorącego powietrza oraz promieniowania słonecznego. Wraz z wiekiem, co dotyczy szczególnie seniorów, zmniejsza się zdolność do produkcji lipidów, co również może wpływać na przesuszenie naskórka. Nadmierne stosowanie niektórych leków regulujących ciśnienie krwi oraz przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją i ogrzewaniem, może wpływać na zaburzenie gospodarki wodnej skóry, powodując jej suchość. Niektóre choroby, w tym niedoczynność tarczycy i cukrzyca, może się objawiać pojawieniem się suchości skóry. Podobnie nieodpowiednia pielęgnacja i stosowanie kosmetyków tworzonych na bazie syntetycznych składników, wpływa niszcząco na kondycję skóry. Na koniec warto nadmienić o tak powszechnie stosowanych dziś środkach odkażających, których używanie może być bardzo poważną przyczyną suchości i podrażnienia dłoni

Odpowiednio dobrane kosmetyki powinny nawilżać i natłuszczać skórę oraz odpowiednio ją regenerować. Bardzo ważne jest, aby bogate były w witaminy i minerały wspierające procesy antyoksydacyjne, uelastyczniające i ujędrniające, oraz wspomagające zachowanie wody w naskórku. Do najważniejszych zaliczamy witaminy E, A, K, C oraz witaminy z grupy B. Bardzo ważne dla regeneracji, nawilżenia i opóźniania procesów starzenia są również cynk, miedź, selen oraz kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Bez względu na to, jakie czynniki wpłynęły na pojawienie się problemu, zmiany warunków atmosferycznych i duża eksploatacja skóry skłaniają nas do wybierania tych najbardziej uniwersalnych kosmetyków, odpowiednich do stosowania tak latem, jak i zimą.

 

Ochrona skóry zimą i jesienią 

Jednak zimą i jesienią skóra wymaga wzmożonej regeneracji, zastosowania  emolientów oraz antyoksydantów, oraz kremów z rozbudowanym składem lipidowym. Wszystko po to, by odpowiednio chronić ją przed nagłymi zmianami temperatur (przy wchodzeniu do ogrzewanych pomieszczeń), wiatrem, wzmożoną wilgotnością oraz mrozem. Oczywiście również wtedy należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Idealnym rozwiązaniem na zapewnienie wzmożonej ochrony skórze w czasie zimowej i jesiennej aury są organiczne masła do ciała na bazie masła Shea, z naturalnymi woskami i olejkami, wzbogacone o naturalną witaminę E. Tu warto wymienić różane masło do ciała, dłoni i stóp Alteya Organics, oraz lawendowe masło do ciała, dłoni i stóp Alteya Organics. Ich formuły oparte są o organiczne składniki, w pełni certyfikowane, zapewniające odpowiednią ochronę, nawilżenie i odbudowę lipidową.

Ochrona skóry wiosną i latem

Również wiosną oraz latem skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Największe zagrożenie dla jej kondycji w czasie tych pór spowodowane jest głównie wystawieniem na wysoką temperaturę, która to przyczynia się do odwodnienia skóry, a tym samym jej przesuszenia. Kolejnym czynnikiem wpływającym na skórę zgubnie jest promieniowanie UVA i UVB. Zbytnie wystawienie na ich działanie bez odpowiedniej ochrony może przyczynić się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry oraz przebarwień. Aby odpowiednio uchronić się przed niekorzystnym działaniem letniej pogody, warto wyposażyć się w naturalny krem nawilżający z różą i jaśminem Alteya Organics. Warto pamiętać, aby w czasie wymagającym wzmożonego nawilżenia skóry, stosować preparaty tworzone z naturalnych i certyfikowanych składników, będących gwarancją zdrowej i skutecznej profilaktyki skóry.

Skóra zmęczona dezynfekcją?

Pośród dostępnych na rynku środków do profilaktyki higieny znajdziemy takie, które zawierają w swoim składzie rozpuszczalniki lub sztuczne substancje zapachowe wykazujące działanie alergenne. Również bazowy dla takich preparatów składnik, którym jest alkohol etylowy, w częstym kontakcie ze skórą powoduje jej znaczne przesuszenie. Aby uchronić skórę dłoni od negatywnego wpływu częstego mycia i odkażania należy kilka minut po odkażeniu nawilżyć ją i natłuszczać kremem pozbawionym drażniących i działających alergicznie syntetycznych składników. Idealnym przykładem dobrze dobranego preparatu na zmęczone częstym myciem i dezynfekcją dłonie jest naturalny i certyfikowany odmładzający krem do rąk z olejkiem różanym Alteya Organics. Skuteczna receptura kosmetyku wzbogacona o naturalne ekstrakty roślinne pomaga nawilżyć i odbudować zniszczoną skórę.

Tagi: NULL

Spis treści