Jak dbać o włosy, skórę i paznokcie? Dowiedz się jak działa organiczny puder moringa!

4 grudnia, 2021
Różne
Spis treści

Lśniące włosy, zdrowa skóra i mocne paznokcie to nie tylko sekret piękna, ale przede wszystkim dobrego samopoczucia. Niestety, w okresie jesienno-zimowym ich kondycja ulega osłabieniu. Dlatego też, coraz częściej poszukujemy skutecznych metod, jak wzmocnić włosy, poprawić elastyczność skóry i zapobiec nadmiernej łamliwości paznokci. Sposobów na walkę z niniejszymi problemami jest wiele. Niemniej jednak, nie wszystkie z nich okazują się być skuteczne. W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak poprawić kondycję włosów, skóry i paznokci. Ponadto, dowiesz się czym jest Moringa Oleifera i jak jej suplementacja może wpływać nie tylko na Twoje zdrowie, ale także urodę!

Dlaczego kondycja naszej skóry, włosów i paznokci ulega osłabieniu?

Okres jesienno-zimowy stanowi prawdziwe wyzwanie dla naszego organizmu. W tym czasie wielu/wiele z nas dostrzega niekorzystne zmiany w wyglądzie skóry, włosów i paznokci. Wpływ na niniejszy stan rzeczy ma wiele czynników. W czasie jesiennych i zimowych dni, coraz mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, stronimy również od uprawiania systematycznej aktywności fizycznej, która pozytywnie oddziałuje na kondycję całego organizmu. Okres jesienno-zimowy to także moment, w którym nasza dieta staje się uboższa o cenne witaminy i minerały. Dzieję się tak, ponieważ mamy ograniczony dostęp do świeżych warzyw i owoców, które wiosną i latem są na wyciągnięcie ręki. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że osłabienie kondycji skóry, włosów i paznokci związane jest nie tylko z nieodpowiednim stylem życia. Nadmierne wypadanie włosów, a także wzmożona łamliwość paznokci może być konsekwencją:

 • Zaburzeń hormonalnych;
 • Zaburzeń czynności tarczycy;
 • Zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej;
 • Przyjmowania nadmiernej ilości suplementów diety;
 • Spożywania nadmiernych ilości alkoholu oraz/lub palenia papierosów;
 • Osłabienia organizmu wywołanego infekcją;
 • Nieodpowiedniej pielęgnacji.

Chociaż powyższe czynniki odpowiadają za pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci, warto wiedzieć, że jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn niniejszego stanu jest niedobór cennych witamin i minerałów, takich jak witamina E oraz cynk. W dalszej części artykułu dowiesz się, gdzie ich szukać.

Jak dbać o skórę, włosy i paznokcie przy pomocy naturalnych sposobów?

W celu poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci należy wprowadzić wiele zmian do swojej codzienności.

 • Po pierwsze: warto skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę niniejszego stanu;
 • Po drugie: należy wprowadzić prozdrowotne zmiany do swojej diety, które związane są przede wszystkim ze zwiększeniem spożycia świeżych warzyw i owoców;
 • Po trzecie: ważne jest wprowadzenie do swojej codzienności systematycznej aktywności fizycznej, która pomaga dotlenić komórki naszego organizmu, a tym samym wyraźnie poprawić kondycję skóry;
 • Po czwarte: należy dobrać odpowiednie produkty pielęgnacyjne, stworzone na bazie naturalnych składników, które nie podrażniają naszej skóry, ale skutecznie ją odżywiają;
 • Po piąte: w okresie jesienno-zimowym warto uzupełnić swoją dietę o zestaw cennych witamin i minerałów. Znajdziesz je przede wszystkim w organicznych liściach Moringa Oleifera, które stanowią niezrównane źródło wartościowych składników odżywczych, w tym witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy.

Zdrowe włosy, skóra i paznokcie – czy warto stosować suplementy diety?

W okresie jesienno-zimowym mamy ograniczony dostęp do świeżych warzyw i owoców. W tym czasie najbardziej narażeni jesteśmy na niedobór cennych witamin i minerałów. Jednym z pierwszych objawów niniejszego stanu może być widoczne pogorszenie kondycji włosów, skóry i paznokci. Dlatego też, w okresie jesienno-zimowym możemy uzupełnić swoją codzienną dietę o suplementy dostosowane do indywidualnych potrzeb organizmu.

Niemniej jednak, wybór odpowiedniego preparatu wbrew pozorom nie jest wcale prosty. Rynek farmaceutyczny oferuje nam dziesiątki produktów, z których większość niestety nie jest w stanie zapewnić nam oczekiwanych efektów. W związku z tym, zamiast sięgać po witaminy w syntetycznej postaci, warto przyjrzeć się naturalnym suplementom, które zawierają w sobie wyłącznie to, co zostało stworzone przez samą naturę. Jednym z takich produktów jest organiczna moringa dostępna w formie pudru, kapsułek, tabletek, a nawet smacznej herbaty. Wybierając taki preparat zyskujemy pewność, że to co dostarczamy do naszego organizmu, to naturalne składniki, bez sztucznych barwników, konserwantów i bez GMO.

Moringa – właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne potwierdzone badaniami naukowymi

Moringa to wyjątkowa roślina, która już od tysiącleci nazywana jest „drzewem życia”. Jej cenne liście zawierają w sobie wartościowe składniki odżywcze, przeciwutleniacze, witaminy i minerały. Moringa jest nieodłącznym elementem cenionej na całym świecie medycyny ajurwedyjskiej. Coraz częściej wykorzystuje się ją także we współczesnym ziołolecznictwie. Nic w tym dziwnego, albowiem Moringa jest bez wątpienia jednym z najcenniejszych super-foods na świecie. Badania naukowe dowodzą, iż pod względem zawartości witamin i minerałów przewyższa jarmuż, a nawet spirulinę. Niemniej jednak, moringa to nie tylko źródło zdrowia i witalności.

Naukowcy potwierdzają, iż zawarte w niej składniki są w stanie wpłynąć na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Moringa zawiera w sobie bowiem:

 • Aż 28% białka roślinnego;
 • 46 niezbędnych antyoksydantów;
 • 13 życiodajnych witamin;
 • 10 wartościowych minerałów;
 • Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, omega-6 oraz imega-9.

Moringa nie bez powodu nazywana jest źródłem piękna i młodości. Wszystko to za sprawą bogatej zawartości przeciwutleniaczy, które w świetle badań naukowych opóźniają procesy starzenia się skóry, poprzez zahamowanie szkodliwego oddziaływania wolnych rodników. Ponadto, moringa jako jeden z nielicznych produktów zawiera w sobie spore ilości cynku, który odpowiada za wyraźne wzmocnienie płytki naszych paznokci. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że liście Moringa Oleifera są niezrównanym źródłem witaminy E, która za sprawą swoich właściwości przeciwutleniających, określana jest mianem witaminy młodości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat potwierdzonych badaniami właściwości Moringa Oleifera, zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronach internetowych:

Moringa – gdzie kupić i jakie produkty wybrać?

Moringa Oleifera wzbudza ogromne zainteresowanie konsumentów na całym świecie. Dlatego też, możemy odnaleźć liczne preparaty zawierające niniejszą roślinę w swoim składzie. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy suplement diety zawierający w swojej nazwie „Moringa Oleifera” jest sobie równy. Dlatego też, podczas dokonywania zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na skład produktu.

W sklepie Perla Negra znajdziesz unikalne suplementy diety marki ME Moringa for Life. To co je wyróżnia spośród innych produktów dostępnych na rynku, to przede wszystkim prosty skład. W produktach ME znajdziesz wyłącznie organiczne liście moringa o licznych właściwościach zdrowotnych. Niniejsza marka nie ma przed swoimi klientami żadnych tajemnic. Dlatego też, na swoich mediach społecznościowych pozwala na obserwację kenijskich plantacji Moringa Oleifera, z której następnie tworzone są pełne zdrowia produkty. Suplementy diety ME Moringa for Life są wolne od wszelkich konserwantów, barwników i aromatów. To unikalny produkt na polskim rynku, który już dziś możesz kupić w sklepie Perla Negra.

Podsumowanie

Zadbane włosy, skóra i paznokcie poprawiają nasze samopoczucie i sprawiają, że czujemy się pięknie. Sekretem osiągnięcia niniejszego stanu jest przede wszystkim przestrzeganie zaleceń zdrowego stylu życia. Niemniej jednak, w okresie jesienno-zimowym, kiedy dostęp do świeżych warzyw i owoców zostaje ograniczony, warto sięgać po organiczne preparaty stworzone z liści Moringa Oleifera. Produkty marki ME Moringa for Life są źródłem cennych dla zdrowia skóry, włosów i paznokci składników, w tym przeciwutleniaczy, cynku oraz witaminy E. Co więcej, skuteczność działania moringi w kontekście poprawy urody została podparta licznymi badaniami naukowymi. Nie pozostaje nam więc nic innego, niż zaufać sile natury zamkniętej w zielonych liściach Moringa!

Literatura:

 1. Atif A, Akhtar N, Chowdhary F. Enhancement of human skin facial revitalization by moringa leaf extract cream. Postępy Dermatologii i Alergologii. 2014 May;31(2):71-6. doi: 10.5114/pdia.2014.40945. Epub 2014 Apr 22;
 2. Mune Mune MA. Nyobe EC, Bassogog CB, Minka SR. Yildiz F. A comparison on the nutritional quality of proteins from Moringa oleifera leaves and seeds. Cogent Food & Agriculture. Volume 2, 2016, Issue 1. doi.org/10.1080/23311932.2016.1213618;
 3. Sreelatha S , Padma PR. Antioxidant activity and total phenolic content of Moringa oleifera leaves in two stages of maturity. Plant Foods Hum Nutr. 2009 Dec;64(4):303-11. doi: 10.1007/s11130-009-0141-0;
 4. Tshingani K, Donnen P, Mukumbi H, Duez P, Dramaix-Wilmet M. Impact of Moringa oleifera lam. Leaf powder supplementation versus nutritional counseling on the body mass index and immune response of HIV patients on antiretroviral therapy: a single-blind randomized control trial. BMC Complement Altern Med. 2017 Aug 22;17(1):420. doi: 10.1186/s12906-017-1920-z.

Tagi: organiczny puder moringa

Spis treści