Co warto wiedzieć o pielęgnacji tatuażu

29 grudnia, 2020
Różne
Spis treści

Tatuaż to wyjątkowo inwazyjna procedura kosmetyczna, obciążająca układ odpornościowy i limfatyczny. Jego wykonanie narusza ciągłość skóry, zatem bardzo ważne jest odpowiednie postępowanie po zabiegu, Ma to na celu zapewnienie skórze odpowiedniego wygojenia, bez niepotrzebnych powikłań, a przy tym również zachowanie pełnych walorów estetycznych tatuażu. Aby cieszyć się pięknem rysunku wykonanego na skórze, należy o niego dbać tuż po zabiegu, ale również przez resztę życia. Jeżeli już zdecydowałeś się na tatuaż, warto abyś wiedział jak postępować, aby dobrze wyglądał. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Masz już upragniony tatuaż – co dalej?

Proces wzmożonej pielęgnacji trzeba zacząć już od samego momentu zrobienia tatuażu. Zwykle artysta pokrywa nowy tatuaż cienką warstwą wazeliny i bandażem/folią. Po upływie doby należy usunąć bandaż/folie i rozpocząć procedurę delikatnego przemywania tatuażu mydłem przeciwdrobnoustrojowym i wodą. Następie należy skórę dokładnie osuszyć. Na osuszoną skórę należy nakładać maść przeciwbakteryjną/wazelinową minimum dwa razy dziennie, nie nakładając na skórę już żadnej osłony w postaci bandażu czy folii, zapewniając jej odpowiednie oddychanie. Przed każdym nałożeniem wybranej maści lub kremu nawilżającego, należy pamiętać o delikatnym przemyciu tatuażu mydłem z wodą. Ten proces może trwać 4 – 5 dni. Całkowity proces gojenia się tatuażu trwa średnio około 3 tygodnie, ale zdarza się, że wydłuża się do nawet 5 tygodni. Od wyboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji zależy to, w jakiej kondycji tatuaż przetrwa proces gojenia się skóry oraz jak długo ten proces potrwa.

Jakie środki pielęgnacji wybrać?

O tatuaż powinno się dbać już zawsze, stosując naturalne kremy i masła o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Pośród wielu takich kosmetyków, znajdziemy również te dedykowane tatuowanej skórze z ochronnymi filtrami i czynnymi naturalnymi składnikami. Dzięki zastosowaniu kremu do tatuażu nawilżysz ją i natłuścisz, oraz unikniesz łuszczenia się skóry i zapobiegniesz odpadaniu strupków. Nigdy nie oszczędzaj na pielęgnacji tatuażu – aby nie ryzykować infekcji i powikłań – wybieraj tylko najlepsze, najlepiej specjalistyczne kosmetyki. Podstawowymi cechami dobrego kremu pielęgnacyjnego będą czynne składniki zapewniające oprócz nawilżenia i natłuszczenia, również ochronę, odżywienie, wzmocnienie i ukojenie podrażnionej skóry. Pośród naturalnych składników najcenniejszych w tego typu preparatach znajdziemy między innymi:

• Olejek z róży damasceńskiej.

• Olejek ze słodkich migdałów.

• Masło Shea.

• Olej ze słodkich migdałów.

• Naturalna witamina E.

• Olej z nagietka.

• Olej z jojoba.

• Ekstrakt z rozmarynu lekarskiego.

• Olejek lawendowy.

• Olej z kiełków pszenicy.

• Naturalny wosk pszczeli.

Na uwagę zasługuję seria kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji tatuażu Alteya Organics Tattoo Aftercare będąca skarbnicą składników naturalnie sprzyjających gojeniu się i zachowaniu dobrej kondycji skóry po wykonaniu tatuażu, przy jak najdłuższym zachowaniu żywych kolorów. Zarówno ekologiczna maść do pielęgnacji tatuażu jak i rewelacyjne ekologiczne serum Alteya Organics znajdziesz na stronie naszego sklepu.

Tagi: NULL

Spis treści