Jak dbać o piękną skórę przed trzydziestką?

5 stycznia, 2021
Różne
Spis treści

Według lekarzy dermatologów pierwsze oznaki starzenia się skóry można zaobserwować między 25, a 30 rokiem życia. Jest to zatem idealny czas, aby wprowadzić w swoje życie nową rutynę pielęgnacyjną. Choć zwykło się mawiać, że nigdy nie jest na coś za późno, to w tym wypadku można śmiało stwierdzić, że na inwestycję w swoją urodę nigdy nie jest za wcześnie – w końcu lata przed trzydziestką to często najlepszy okres w naszym życiu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb możemy zachować nasze piękno i jakże cenną młodość na dłużej. Częstym problemem osób przed trzydziestką bywa również cera trądzikowa. Mimo iż w większości przypadków gospodarka hormonalna normalizuje się do 25 roku życia, to czasami problem trądziku towarzyszy nam dłużej. Niezmiernie ważne jest zapewnienie skórze odpowiednich naturalnych środków pielęgnacyjnych zwalczających trądzik, dla zapewnienia skórze ukojenia, a sobie komfortu psychicznego.

Przyczyny starzenia się skóry.

Skóra starzeje z powodów biologicznych – które zaczyna się po 25 roku życia – oraz w wyniku fotostarzenia wywołanego promieniowaniem słonecznym UV, ale również z powodu zanieczyszczeń środowiska i nieodpowiedniej pielęgnacji. Starzenie się biologiczne skóry wynika z naturalnych procesów fizjologicznych powodujących zmniejszenie się produkcji lipidów i naturalnej skłonności skóry do zachowywania wilgoci. Z wiekiem Twój metabolizm spowalnia, co czyni Twój organizm mniej zdolnym do regenerowania się. Fotostarzenie natomiast to nic innego jak proces przyspieszonego starzenia się skóry na skutek działania promieni słonecznych. Dzieje się tak w szczególności gdy skóra wystawiona jest na długotrwały kontakt z promieniami słonecznymi, a efekty fotostarzenia mogą się nasilić gdy skóra nie posiada żadnej ochrony w postaci filtrów. Dzieje się tak, ponieważ promieniowanie słoneczne stymuluje powstawanie enzymów odpowiedzialnych za niszczenie kolagenu i elastyny decydujących o kondycji i wyglądzie tkanki. Objawami zaistniałego procesu „Photoaging” mogą być przebarwienia i pierwsze zmarszczki, zwiotczenie, suchość skóry, pogrubienie albo zmniejszenie warstwy naskórka. Do czynników środowiskowych powodujących starzenie się skóry warto zaliczyć stres, palenie papierosów, a nawet długotrwałą pracę przy komputerze. Zatem aby odpowiednio zadbać o skórę należy zapewnić jej możliwe najlepszą naturalną pielęgnację, nawilżenie i ochronę przed czynnikami środowiskowymi. Doskonałą ochronę przed szkodliwym efektem promieniowania może zapewnić między innymi Krem przeciwsłoneczny – BIO Damascena BB 25 SPF 50 ml (perlanegra.pl)

Róża i dziewanna, czyli dwie cudowne rośliny.

Róża i dziewanna to dwie cudowne rośliny nieocenione w kosmetyce, tworzące razem niespotykane dotąd połączenie będące istnym eliksirem młodości. Ich mariaż zdaje się być idealnym rozwiązaniem w rutynie pielęgnacyjnej skóry przed trzydziestym rokiem życia. Olejek różany należy do najcenniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy. Stanowi doskonałe wsparcie skóry problematycznej ze skłonnością do przebarwień i zmian trądzikowych. Nazywany „olejem młodości” lub „królową olejków” olejek różany świetnie regeneruje, nawilża, wygładza, łagodzi podrażnienia, przywraca elastyczność i odmładza. Róża Otto ma pozytywne działanie tonizujące na powierzchniowe naczynka pomagające rozświetlić cerę.

Dziewanna tymczasem nie jest aż tak popularna jak olej różany, jednak warto lepiej zapoznać się z właściwościami tej cudownej rośliny. Niegdyś uznawana za roślinę magiczną, dziewanna – nazywana również „królową łąk” – ma szereg dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Silny wyciąg z kwiatu dziewanny, pomaga rozjaśnić skórę. Dziewanna wykazuje również właściwości dezynfekujące, dzięki czemu sprawdzi się idealnie w pielęgnacji cery trądzikowej. Wspomaga oczyszczanie skóry, łagodząc przy tym podrażnienia i łagodząc stany zapalne. Idealnym przykładem kosmetyków będącym połączeniem czynnych składników róży i dziewanny jest seria kosmetyków Rose & Mullein Alteya Organics. Dedykowana do zastosowania pierwszej rutyny pielęgnacyjnej przed trzydziestym rokiem życia linia kosmetyków – również do cery problematycznej – to doskonała alternatywa dla inwazyjnych, pełnych syntetycznych składników preparatów zalewających rynek. Na nową linię innowacyjnych, 100% naturalnych, kosmetyków Rose & Mullein Alteya Organics składa się krem do twarzy, delikatnie rozjaśniający żel do mycia, serum rozświetlające oraz nawilżający tonik kwiatowy. Oprócz róży i dziewanny w kosmetykach znajdziemy inne cenne składniki pochodzenia roślinnego, zaś wszystkie kosmetyki są certyfikowane między innymi przez Natrue Certified Organic.

Tagi: NULL

Spis treści