Czarna herbata prasowana Mellow Puerh Superior 100 g

  • Tradycyjna Chińska herbata o głębokim i wyrazistym smaku;
  • Doskonale sprawdza się w roli dodatku do słodkich deserów, a także dań wytrawnych;
  • Stanowi źródło przeciwutleniaczy i wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości.

69.00 

SKU: BT19Kategorie: Wszystko

Tradycyjna czarna herbata prasowana Mellow Puerh Superior od wieków zajmuje ważne miejsce w tradycji Chin. Niemniej jednak, warto wiedzieć, że niniejszy gatunek herbaty równie często wybierany jest na terenie naszego kraju. Za sprawą swojego wyrazistego smaku, czarna herbata zachwyca miłośników gorących napojów. Warto jednak wiedzieć, że jej starannie zebrane liście skrywają w sobie znacznie więcej niż tylko unikalny smak i aromat. Dowiedz się więcej na temat wyśmienitej czarnej herbaty z gatunku Puerh marki BioTea.

Czarna herbata prasowana Mellow Puerh Superior, dowiedz się o niej więcej!

Wyśmienita w smaku i aksamitna czarna herbata z gatunku Puerh to doskonała propozycja zarówno dla koneserów, jak i początkujących miłośników herbacianych naparów. Niniejszy produkt charakteryzuje się tysiącletnimi tradycjami, a także uważany jest za jeden z najważniejszych składników medycyny chińskiej. Przedstawiciele tamtejszych środowisk medycznych zapewniają bowiem, że czarna herbata z gatunku Puerh wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości, które są w stanie wesprzeć funkcjonowanie naszego układu trawiennego, a także układu sercowo-naczyniowego. Specjaliści z zakresu medycyny chińskiej podkreślają, że naturalna czarna herbata Puerh jest w stanie obniżać poziom cholesterolu we krwi, a także wspierać proces usuwania nadmiaru szkodliwych toksyn z organizmu.

Czarna herbata prasowana Mellow Puerh Superior, najważniejsze informacje

Wyśmienita i aksamitna czarna herbata Puerh dostępna w sklepie Perla Negra pochodzi z niewielkich ekologicznych upraw, wolnych od pestycydów oraz sztucznych nawozów. Uprawiana zgodnie z tradycją sięgającą niemal czterech tysięcy lat, niezmiennie zachwyca swoim niezrównanym smakiem i aromatem. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące czarnej herbaty Puerh renomowanej marki BioTea.

Miejsce pochodzenia: Yunnan, Chiny;

Profil smakowy i aromatyczny: wyrazisty aromat i jednocześnie aksamitny, lekko ziemisty smak, który przez długi czas utrzymuje się na podniebieniu;

Barwa: ciemnoczerwona (zmieniająca swoją barwę podczas kolejnych procesów parzenia z tej samej partii liści);

Skład: 100% suszonych liści czarnej herbaty z gatunku Puerh.

Czarna herbata prasowana Mellow Puerh Superior, sposób przygotowania i propozycja podania

Jeśli pragniemy uzyskać z herbaty Puerh wszystko to, co najcenniejsze, powinniśmy zaparzyć ją w odpowiedni sposób. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek jak to zrobić.

  • Po pierwsze: do zaparzenia herbaty użyj wody źródlanej lub wody, która uprzednio poddana została procesowi filtracji;
  • Po drugie: bezpośrednio przed zaparzeniem delikatnie opłucz porcję liści, którą masz zamiar poddać procesowi infuzji;
  • Po trzecie: przełóż liście do glinianego, szklanego lub porcelanowego imbryczka (lub filiżanki);
  • Po czwarte: zalej liście herbaty wodą o temperaturze 90°C – 95°C;
  • Po piąte: czas parzenia herbaty powinien wynosić około 20 sekund.

Uwaga! Do przygotowania jednej filiżanki herbaty użyj 1 łyżeczki suszonych liści. Z jednej partii liści możesz przygotować 3-4 filiżanki herbaty.

Propozycja podania: Spożywanie czarnej herbaty z gatunku Puerh zalecane jest w godzinach wieczornych. Niniejszy napój można spożywać w zarówno w połączeniu z daniami wytrawnymi, jak i słodkimi deserami. Ze względu na oryginalny i niecodzienny smak naparu, zaleca się nie dodawanie do niego cytryny, cukru, zabielaczy, ani innych dodatków.

Marka