EKOLOGICZNY OLEJEK WANILIOWY (EKSTRAKT) 5ml Alteya Organics

Aromat wanilii wywołuje uczucie harmonii, spokoju i komfortu. Uważany jest również za naturalny afrodyzjak. Pozytywne doznania, których dostarcza większości ludzi zapach wanilii, związane są z waniliną, głównym składnikiem chemicznym wanilii.

75.00 

9 w magazynie

EAN: 3800219792959SKU: 010160096Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Wanilia to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zapachów na świecie. Jej historia sięga starożytnych czasów cywilizacji Majów. Uważa się jednak, że wanilia po raz pierwszy została uprawiana w XV wieku w Meksyku. Istnieją powiedzenia, że stała się ona najbardziej ulubioną przez królową Elżbietę I. Odkryto wówczas, że uprawa rośliny Vanilla planifolia nie może się odbyć bez obecności naturalnych zapylaczy tej rośliny. Odkrycie to doprowadziło później do opracowania specjalnej metody ręcznego zapylania roślin wanilii. Obecnie ziarna wanilii pochodzą z całego świata, ale popyt często przewyższa podaż.

Olejek waniliowy jest znany z bogatej zawartości przeciwutleniaczy, co czyni go korzystnym dla uzyskania zdrowej i promiennej skóry.

Metoda ekstrakcji: Ekstrakcja rozpuszczalnikiem (Еthanol)

Użyte części: Owoce (ziarna)

Profil aromatyczny: słodki, bogaty, ciepły

Nuta: baza

Dobrze komponuje się z: Rumianek, Cynamon, Goździk, Lawenda, Cytryna, Pomarańcza, Ylang-Ylang.

*Olejek jest lepki i może wymagać podgrzania, aby ułatwić rozlewanie.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

– Dyfuzja na czas snu, aby złagodzić napięcie i zanurzyć się w świecie ciepła i szczęścia. Pocieszający zapach wanilii może pomóc Ci szybciej zasnąć oraz poprawić jakość i długość snu.

– Dodaj olejek waniliowy do kąpieli, aby doświadczyć jego uspokajającego i pocieszającego wpływu na umysł i ciało.

– Stwórz swoje własne perfumy mieszając olejek waniliowy z innymi preferowanymi olejkami eterycznymi i olejem nośnikowym o niewielkim lub zerowym zapachu (takim jak jojoba lub słodkie migdały).

– Dodaj olejek waniliowy do kremu nawilżającego do ciała, aby wzmocnić jego działanie upiększające skórę i zapewnić sobie przyjemne doznania zapachowe.

SKŁADNIKI:

Vanilla Planifolia (Vanilla) Extract*

*Certyfikowany składnik organiczny

Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku ciąży, karmienia piersią lub pod opieką lekarza, skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.005 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219792959