EKOLOGICZNY OLEJEK BAZYLIOWY 5ml Alteya Organics

Olejek bazyliowy ma działanie oczyszczające, napinające i stymulujące i jest znany z tego, że sprzyja odmłodzeniu i rozjaśnieniu wyglądu skóry. Olejek bazyliowy może również wspomagać zdrowy wzrost włosów i promować lepsze krążenie skóry głowy.

19.00 

1 w magazynie

EAN: 3800219795851SKU: 010160094Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Ziele bazylii przez lata miało wiele zastosowań – było częścią praktyk religijnych, było szeroko stosowane w ziołolecznictwie i wchodziło w skład wielu różnych potrwa kulinarnych.

Olejek eteryczny destylowany z liści rośliny Ocimum basillicum znany jest również jako olejek ze słodkiej bazylii. Energetyzujący aromat olejku bazyliowego jest znany z tego, że wspomaga koncentrację umysłową i determinację. Może on również neutralizować nieprzyjemne zapachy. Dyfuzja olejku bazyliowego w domu może pomóc w oczyszczeniu powietrza i uważa się, że może pomóc zmniejszyć szanse zachorowania. Zapach bazylii jest dość silny i może łatwo dominować w różnych mieszankach aromatów.

Metoda ekstrakcji: Destylacja parowa

Użyte części: liście

Profil aromatyczny: ciepły, ziołowy, świeży

Nuta: górna

Dobrze komponuje się z: bergamotką, drewnem cedrowym, eukaliptusem, kadzidłem, geranium, grejpfrutem, lawendą, cytryną, miętą pieprzową, sosną.

KORZYŚCI:

Zapach olejku bazylii pobudza i podnosi na duchu. Wspomaga skupienie, energię i koncentrację.

Olejek bazyliowy wspomaga układ pokarmowy i oddechowy dzięki swoim właściwościom przeciwskurczowym, wykrztuśnym i stymulującym.

Stosowany miejscowo olejek bazyliowy ma właściwości wspomagające krążenie i trawienie.

Olejek bazyliowy może złagodzić sporadyczny dyskomfort mięśni i stawów, gdy jest stosowany podczas masażu.

*Wyłącznie do celów edukacyjnych. Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Europejską Agencję Leków. Informacje te nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Dyfuzuj olejek bazyliowy, gdy potrzebujesz poprawić swoją koncentrację lub gdy boli Cię głowa lub jesteś zmęczony.

Stwórz swój naturalny repelent mieszając olejek bazyliowy z innymi olejkami eterycznymi (trawa cytrynowa, goździk, drzewo cedrowe, lawenda, drzewo herbaciane itp.) i rozcieńczając w odpowiedniej bazie.

Rozcieńcz w oleju nośnym i nałóż na skórę, zwłaszcza na wypryski, ukąszenia owadów, użądlenia.

Stwórz mieszankę do masażu z olejkiem bazyliowym i nakładaj delikatnymi ruchami masującymi na obolałe mięśnie lub stawy, aby złagodzić dyskomfort.

Dodaj kilka kropli olejku bazyliowego do szamponu lub odżywki do włosów i stosuj jak zwykle. Pomoże to oczyścić skórę głowy i promować zdrowe włosy.

SKŁADNIKI:
Ocimum basillicum /Basil/ essential oil* Linalool**, Eugenol**

*Certyfikowany składnik organiczny
**Naturalnie występuje w olejkach eterycznych

Tylko do użytku zewnętrznego. Zawsze rozcieńczać. Możliwa wrażliwość skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.005 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219795851