EKOLOGICZNY OLEJ Z LIŚCI LAUROWYCH 5ml ALTEYA ORGANICS

Olejek eteryczny z liści laurowych ma świeży, silny, kamforowy aromat. Jest uważany za rozgrzewający i energetyzujący olejek eteryczny szeroko ceniony za swoje właściwości lecznicze. Jest często stosowany miejscowo – w celu wsparcia układu odpornościowego, oraz w aromaterapii – w celu dodania odwagi, poprawy koncentracji i podniesienia zmysłów.

24.00 

4 w magazynie

EAN: 3800219795462SKU: 010160016Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Olej z liści laurowych jest destylowany parą wodną z liści wysokiego wiecznie zielonego drzewa Laurus Nobilis, które rośnie w regionie śródziemnomorskim i w Europie Wschodniej. Historia liścia laurowego sięga starożytnej Grecji i Rzymu, kiedy to był używany jako symbol chwały i odwagi. Wierzono, że sam liść laurowy ma duchowe i fizyczne właściwości oczyszczające.

Olejek z liści laurowych jest mile widzianym dodatkiem do kolekcji olejków eterycznych każdego człowieka, ponieważ może zaoferować różne korzyści – od wsparcia w schorzeniach reumatycznych, przez środek odstraszający owady, po tonik do skóry i włosów.

Metoda ekstrakcji: Destylacja z parą wodną

Użyte części: Liście

Profil aromatyczny: silny, świeży, korzenno-medyczny, kamforowy

Nuta: górna

Dobrze łączy się z: Bergamotką i innymi olejkami cytrusowymi, Drzewem Cedrowym, Cynamonem, Goździkami, Eukaliptusem, Frankincense, Imbirem, Jałowcem, Lawendą, Cytryną, Pomarańczą, Sosną, Różą, Rozmarynem, Tymiankiem, Ylang ylang.

KORZYŚCI:

Po rozproszeniu, organiczny olejek z liści laurowych może pomóc w powszechnych objawach przeziębienia i grypy, ponieważ uważa się, że ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i wykrztuśne.

Ten olejek eteryczny jest znany jako tonik do włosów – wspiera zdrowy wzrost włosów.

Może być korzystny dla skóry starzejącej się, z bliznami lub trądzikowej.

Olejek z liści laurowych jest używany w aromaterapii, aby pomóc zrównoważyć emocje i uspokoić umysł.

*Do celów wyłącznie edukacyjnych. Stwierdzenia te nie zostały ocenione przez Europejską Agencję Leków. Informacje te nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Stosować jako środek wzmacniający zdrowie włosów, dodając kilka kropli do szamponu lub mieszając z olejem nośnym w celu uzyskania stymulującej maski do włosów.

Wymieszaj z olejem nośnym do kojącego masażu w przypadku bólu mięśni, problemów z krążeniem lub reumatyzmu.

Stosuj w aromaterapii, aby promować odwagę, równowagę, skupienie i lekkość.

Dyfuzja wraz z olejkiem eukaliptusowym podczas przeziębienia lub infekcji dróg oddechowych.

SKŁADNIKI:
Laurus Nobilis (Laurel bay) leaf essential oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Zawsze rozcieńczać. Możliwe działanie drażniące na skórę. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku ciąży, karmienia piersią lub pod opieką lekarza, skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.005 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219795462