Porozmawiajmy o wspaniałości tego ochronnego i nawilżającego oleju jojoba! Należący do rodziny roślin Buxaceae „klejnot” jest nadal bardzo niedoceniany, ale warto mu się lepiej przyjrzeć.

Do każdego rodzaju skóry

 
Olejek jojoba można stosować do każdego rodzaju skóry, w tym do skóry dojrzałej, wrażliwej i skłonnej do trądziku. Jest świetny dla osób cierpiących na wysypkę, egzemę, łuszczycę i infekcje skóry. Nawet jeśli chcesz tylko ukoić i odżywić skórę, jojoba jest dla Ciebie, ponieważ szybko wchłania się w skórę.
 

Zbliżony do ludzkiego sebum

 
Często nasza skóra wytwarza nadmiar sebum, ponieważ istnieją czynniki środowiskowe, które wyciągają wilgoć z twarzy. Ponieważ olejek jest zbliżony strukturą do ludzkiego sebum zawartego w skórze, olej jojoba jest na tyle delikatny, że można go stosować na twarz, aby pomóc w walce z tłustą skórą. Nie martw się, olej jojoba nie jest komedogenny, co oznacza, że ​​nie zatyka porów!
 

Ogromne spektrum działania 

 
Odżywczy, równoważący, nawilżający, przeciwzapalny i przeciwinfekcyjny to tylko kilka z wielu rzeczy, które ten super olej może zrobić. Olejek jojoba działa również jako bariera ochronna, zapobiegając utracie wilgoci w skórze. Jego właściwości antybakteryjne zmniejszają również wypryski.
 

Skąd tyle dobrych właściwości?

 
Co sprawia, że ​​ten olej jest tak wspaniały? Zawiera witaminę E, która pomaga w leczeniu blizn lub trądziku, a jednocześnie działa jako przeciwutleniacz. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega 3, omega 6 i omega 9, współpracujące z minerałami, takimi jak chrom, miedź i cynk, pomagają leczyć, chronić i koić skórę. Znajdziesz go w wielu olejkach do ciała i twarzy, kremach, balsamach i maściach, które mają takie same właściwości.
 
 
 
Źródło – https://www.florasangels.com/