Prosty sposób na naturalną pielęgnację skóry – olej jojoba.

5 listopada, 2020
Różne
Spis treści

Porozmawiajmy o wspaniałości tego ochronnego i nawilżającego oleju jojoba! Należący do rodziny roślin Buxaceae „klejnot” jest nadal bardzo niedoceniany, ale warto mu się lepiej przyjrzeć.

Olejek jojoba można stosować do każdego rodzaju skóry, w tym do skóry dojrzałej, wrażliwej i skłonnej do trądziku. Jest świetny dla osób cierpiących na wysypkę, egzemę, łuszczycę i infekcje skóry. Nawet jeśli chcesz tylko ukoić i odżywić skórę, jojoba jest dla Ciebie, ponieważ szybko wchłania się w skórę.

Zbliżony do ludzkiego sebum

Często nasza skóra wytwarza nadmiar sebum, ponieważ istnieją czynniki środowiskowe, które wyciągają wilgoć z twarzy. Ponieważ olejek jest zbliżony strukturą do ludzkiego sebum zawartego w skórze, olej jojoba jest na tyle delikatny, że można go stosować na twarz, aby pomóc w walce z tłustą skórą. Nie martw się, olej jojoba nie jest komedogenny, co oznacza, że ​​nie zatyka porów!

Ogromne spektrum działania 

Odżywczy, równoważący, nawilżający, przeciwzapalny i przeciwinfekcyjny to tylko kilka z wielu rzeczy, które ten super olej może zrobić. Olejek jojoba działa również jako bariera ochronna, zapobiegając utracie wilgoci w skórze. Jego właściwości antybakteryjne zmniejszają również wypryski.

Skąd tyle dobrych właściwości?

Co sprawia, że ​​ten olej jest tak wspaniały? Zawiera witaminę E, która pomaga w leczeniu blizn lub trądziku, a jednocześnie działa jako przeciwutleniacz. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega 3, omega 6 i omega 9, współpracujące z minerałami, takimi jak chrom, miedź i cynk, pomagają leczyć, chronić i koić skórę. Znajdziesz go w wielu olejkach do ciała i twarzy, kremach, balsamach i maściach, które mają takie same właściwości.

Źródło – https://www.florasangels.com/

Tagi: jojoba, olej bazowy jojoba., Olej Jojoba

Spis treści