Świece sojowe czy parafinowe? Poznaj różnice i dokonaj świadomego wyboru!

24 czerwca, 2022
Różne
Spis treści

Zapewne nie będziemy sami w twierdzeniu, że zapalone świeczki w domu tworzą niesamowity klimat! Zgadzacie się z nami? Delikatnie migocące światełka wieczorową porą wprawiają nas w miły nastrój. Niektórzy korzystają z tych urokliwych dodatków tylko w wyjątkowych chwilach, ale są i tacy, którzy świeczki lubią zapalone mieć co wieczór. Kojarzy się nam to z chwilą relaksu, błogością, wyciszeniem… Każdy z nas zasługuje na odrobinę przyjemności po ciężkim dniu, dlatego warto zapalić sobie świeczkę i poddać się magii unoszącej się w pomieszczeniu. Na rynku mamy dostępnych ich wiele, o różnych kształtach, kolorach i zapachach, ale nie każdy wie, że mogą być produkowane z różnych surowców. Poznaj zatem różnice wśród najpopularniejszych na rynku świec: sojowych i parafinowych i wybierz te najodpowiedniejsze dla siebie.

Świeczki parafinowe to te, które najczęściej znajdujesz na sklepowych półkach. Są bardzo popularne wśród amatorów światełek ze względu na ogromny wybór i niską cenę. Mało kto jednak zna skutki uboczne ich korzystania. Parafina bowiem, która pozyskiwana jest w procesie destylacji ropy naftowej, podczas spalania uwalnia wiele szkodliwych substancji, takich jak benzen, formaldehyd, ftalan czy ołów. Te związki chemiczne mają bardzo negatywny wpływ na nasze organizmy i mogą być naprawdę groźne. Benzen podczas długiego wdychania jest silnie rakotwórczy, a inne substancje ze świec mogą powodować zawroty głowy, senność, czy podrażnienia układu oddechowego. Palenie ich dłużej niż cztery godziny w zamkniętym pomieszczeniu powoduje, że niebezpieczne związki osiadają na ścianach, a formaldehyd dostaje się do płuc i osiada na nich, powodując szkody podobne do dymu tytoniowego. Dlatego ważne jest, aby często wietrzyć pokój po ich użyciu, a najlepiej… nie używać ich wcale.

Lepszym wyborem od groźnej parafiny jest wosk pozyskiwany z soi, która wolna jest od wszelkich modyfikacji genetycznych, dlatego jest bezpieczniejsza i przyjazna środowisku. Takie produkty wolne są od pestycydów, toksyn i sztucznych związków chemicznych, więc nie wydzielają trujących substancji. Wosk sojowy to idealna baza pod różne kompozycje zapachowe, ponieważ sama nie ma mocnej woni, a jedynie ledwo wyczuwalny aromat. Taka świeczka jest również w 100% biodegradowalna i można ją usunąć za pomocą wody i mydła. Kolejną zaletą jest to, że dłużej się pali, w porównaniu ze świecą parafinową jest to czas dłuższy nawet o połowę, a sam wosk nie jest gorący i nie można się nim poparzyć.

Chyba znamy już zwycięzcę… Dla miłośników wieczornych rytuałów mamy coś specjalnego. Świece zapachowe Biosensual to ręcznie wytwarzane świece sojowe o wielu niezwykłych zapachach, które możesz wybierać zależnie od swojego nastroju. Masz gorszy dzień? Zapal świeczkę o woni bergamotki i pomarańczy, która pobudzi Cię do działania i doda chęci do życia. Jeśli jednak potrzebujesz relaksu i wyciszenia, a błogie odprężenie jest Twoim marzeniem, wybierz lawendę z pomarańczą. A może chcesz rozjaśnić umysł, wprowadzić się w stan skupienia i obudzić w sobie kreatywność? Wtedy zapach szałwii i mandarynki będzie idealnym wyborem! Opcji jest naprawdę dużo i tylko od Ciebie zależy, którym aromatem wypełnisz pomieszczenie. Aromaterapia ze świecami Biosensual zadba o Twój umysł, działając na niego wyciszająco i antydepresyjnie, a naturalne olejki eteryczne i aromaty działają leczniczo i terapeutycznie. Wosk ze świecy nadaje się również do masażu, więc wieczór pełen odprężenia i relaksu jest gwarantowany!

Tagi: aromat, biosensual, nastrój, receptura świec, rodzaje świec, różnice w świecach, świece parafinowe, świece sojowe, świece zapachowe, zdrowie

Spis treści