Olej z kamelii w codziennej pielęgnacji – hit do skóry twarzy, ciała oraz włosów

9 maja, 2022
Różne
Spis treści

Kamelia to azjatycka roślina, która ma około 300 gatunków. Najbardziej znane i rozpowszechnione to kamelia japońska, która znana jest z kwitnienia zimą oraz kamelia herbaciana, z której, jak wskazuje nazwa, powstaje herbata. Inną, dużo rzadziej spotykaną odmianą jest kamelia olejodajna (Camellia Oleifera). Roślina ta uprawiana jest głównie na południu Chin i krajach sąsiadujących. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, postrzępionymi, owalnymi liśćmi oraz białymi kwiatami. Może osiągać do 4 metrów. Owoce mają okrągły kształt, a wewnątrz 2-3 nasiona. To właśnie z nich produkuje się olej, który znany i ceniony jest wśród Azjatek. Jego właściwości jednak sprawiają, że rośnie zainteresowanie nim również w Europie- sprawdźmy, dlaczego?

Olej kameliowy to ogromne bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, których zawiera aż 90%. Najwięcej jest kwasu oleinowego, czyli omega-9, który chroni przed utratą wody, zmiękcza, a także odpowiada za wchłanianie substancji odżywczych w głębsze partie skóry. Kwas ten, dzięki zawartości witaminy E, silnego antyoksydantu, spowalnia proces starzenia się. Kwasy omega-6 oraz omega-3 wzmacniają barierę hydrolipidową, przynosząc ulgę cerze suchej, zaczerwienionej i podrażnionej. W oleju znajduje się również witamina A, która odpowiada za właściwe nawilżenie skóry, odbudowę naskórka oraz reguluje produkcję łoju. Obecność tej witaminy wpływa także na zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do zmniejszania widoczności drobnych zmarszczek, a także spowalnia proces powstawanie nowych. Oprócz tego, olej kameliowy zawiera kolagen roślinny oraz skwalen, które zmiękczają i natłuszczają skórę, nie zatykając gruczołów łojowych. Oba składniki działają na cerę ujędrniająco, odmładzająco, wykazując działanie przeciwzmarszczkowe i liftingujące. Z powodzeniem można stosować go w walce z rozstępami i brakiem jędrności. Olej ten można nałożyć także na włosy bez względu na ich porowatość. Poprawi ich kondycję, nawilży, ograniczy ich wypadanie, a także zniweluje łupież. Przy dłuższym stosowaniu mocno zregeneruje kosmyki, odżywi, a także wzmocni je.

Jak stosować olej z kamelii? Samodzielnie, po uprzednim oczyszczeniu twarzy lub skóry, bądź dodać kilka kropli do ulubionego kremu albo balsamu. Na włosy- po umyciu wmasować kilka kropli i zostawić do wyschnięcia.

Kto może stosować olej kameliowy? Ze względu na swoje właściwości polecany jest dla cery suchej, dojrzałej, a także wrażliwej i skłonnej do podrażnień i zaczerwienień. Może być także pomocny w walce z trądzikiem. Ponadto olej można stosować w profilaktyce przeciwrozstępowej i w walce z bliznami.

Jak widać, olej ma wiele cudownych właściwości i działania, które aż proszą się, by wypróbować je na własnej skórze! Olej z nasion kamelii to produkt, który posiada certyfikat USDA, możesz więc być pewna, że przeszedł bardzo szerokie i kompleksowe wymogi, a składniki są w co najmniej 95% organiczne. Dołącz więc do grona zadowolonych kobiet!

Tagi: Alteya Organics, azja, azjatka, Camellia Oleifera, codzienna, ekologiczne kosmetyki, kamelia, naturalna pielęgnacja, naturalne, olej z nasion kamelii, usda organic, właściwości, zastosowanie

Spis treści