Olej rycynowy – najskuteczniejszy kosmetyk na wypadanie włosów

30 grudnia, 2022
Różne
Spis treści

Przy pomocy oleju rycynowego o włosy dbały już nasze babcie. Mimo upływu lat, jego właściwości są wciąż cenione. Na rynku przybywa specyfików mających za zadanie wzmocnić nasze włosy, jednak olej rycynowy jest klasykiem, do którego chętnie wracamy. Dlaczego warto wypróbować olej rycynowy na wypadanie włosów, jak go stosować aby efekty były jak najlepsze i jaki olej wybrać?

Olej rycynowy – jak działa na włosy?

Olej rycynowy może być z powodzeniem stosowany na włosy w celu ich zagęszczenia i wzmocnienia. Kwasy zawarte w oleju rycynowym poprawiają mikrokrążenie, stymulując cebulki, co ogranicza wypadanie włosów i sprawia, że rosną szybciej.

Olej rycynowy szczególnie polecany jest osobom z włosami osłabionymi, zniszczonymi, matowymi, pozbawionymi naturalnego blasku. Śmiało można używać go także na brwi, rzęsy i paznokcie, w celu poprawienia ich kondycji.

Jak stosować olej rycynowy na wypadanie włosów?

W przypadku walki z nadmiernym wypadaniem włosów, olej rycynowy stosujemy bezpośrednio na skórę głowy. Zaaplikowany w ten sposób wzmacnia cebulki włosów, pobudza je do wzrostu i hamuje wypadanie.

Olej rycynowy jest z natury gęsty, można wymieszać go w proporcji 1:2 z innym olejem bazowym, dostosowanym do porowatości włosów. Taką mieszankę nakładamy na scalp na minimum 30 minut. Włosy można dodatkowo owinąć ręcznikiem i czepkiem, by ciepło spotęgowało działanie oleju.

Przy regularnym stosowaniu, pierwsze efekty takiej kuracji powinny być widoczne po upływie około trzech miesięcy.

Jak wybrać olej rycynowy?

Wybierając olej rycynowy zwróćmy uwagę na jego pochodzenie i metodę produkcji. Olej powinien być tłoczony na zimno, ponieważ ta metoda pozwala zachować pełnię jego właściwości odżywczych. Dla przedłużenia trwałości, olej należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu pozbawionym wilgoci.

Sprawdź Organiczny olej rycynowy Alteya Organics – BIO olej rycynowy, pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego, na drodze tłoczenia na zimno. Posiada jasny, żółty kolor i przyjemny zapach. Nie pozostawia śladów na skórze i jest bezpieczny dla jej zdrowia. Zamknięty w butelce z wygodnym aplikatorem.

Olej rycynowy od wieków ceniony jest ze względu na korzystny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Wypróbuj ten naturalny sposób dbania o urodę.

Tagi: jak poprawić kondycję włosów, najskuteczniejszy kosmetyk na wypadanie włosów, olej rycynowy, skuteczny olej na włosy

Spis treści