Lawenda w leczeniu i zapobieganiu zmianom trądzikowym

7 czerwca, 2021
Różne
Spis treści

To, co bliskie naturze, zyskuje na popularności- to wcale nie dziwi. Natura wie najlepiej, co dla nas dobre, wystarczy tylko (albo aż) umieć się w nią wsłuchać i dostrzec właściwości produktów, które nam daje. Na wiele dolegliwości lekarstwo znajdziemy właśnie tam- w przyrodzie. Dobry skład to wcale nie ten najdłuższy- wręcz przeciwnie, im mniej- tym lepiej i zdrowiej. Dlatego coraz częściej sięgamy po produkty ekologiczne i certyfikowane, zgodnie z zapotrzebowaniem skóry.

W kosmetykach pielęgnacyjnych często stosowana jest lawenda, która była doceniane już w starożytności. Rzymianie używali jej do aromatyzowania kąpieli oraz jako perfum, a w starożytnym Egipcie do mumifikacji. Ciekawostką jest, że w  1922 roku po otwarciu grobowca Tutenchamona znaleziono tam kwiat lawendy, która po ponad 3000 latach nadal zachowała część swojego zapachu. W średniowieczu lawenda służyła jako środek dezynfekujący i rozsypywano jej kwiaty w korytarzach zamkowych.

Dzisiaj lawenda również ma szerokie zastosowanie. Wspiera układ nerwowy, wspomagając leczenie depresji, napadów lękowych lub bezsenności. Aromaterapia z olejkiem lawendy pomaga w migrenowych bólach głowy. Swoje zastosowanie znajdzie również w przypadku chorych na cukrzycę, ponieważ lawenda zmniejsza poziom glukozy we krwi.

Jednak najszersze zastosowanie ma ona w kosmetyce. Dzięki właściwościom antybakteryjnym pomaga w leczeniu trądziku, a olejek lawendowy można zastosować punktowo na stany zapalne, łagodząc je i przyspieszając gojenie. Świetnie nada się także do cery dojrzałej, ponieważ działa przeciwstarzeniowo.

Olejek z lawendy wspaniale nawilża, dlatego warto mieć produkty z jego składem w swojej łazience. Ekologiczne mydło w płynie z  dodatkiem olejku z lawendy  jest łagodne dla skóry, a jednocześnie skutecznie myje.  naturalne i certyfikowane.

Jest źródłem przeciwutleniaczy. Skóra po  użyciu mydła lawendowego jest miękka, gładka i doskonale nawilżona, a dzięki obecności aloesu łagodzi wszelkie stany zapalne. Zapach lawendy uspokaja, niweluje stres, a także napięcie mięśniowe, dlatego kąpiel po ciężkim dnu z dodatkiem tego mydła będzie wspaniałym prezentem dla naszego ciała. Odprężenie, jakiego doznasz w jej trakcie, to gwarancja głębokiego snu. Mydło produkowane jest tylko z roślin pochodzących z ekologicznych upraw, jest w 100%

Więc jeśli nie masz planów na ten wieczór,  nalej  gorącej wody do wanny, zapal świece i… relaksuj się przy zapachu lawendy.

Tagi: NULL

Spis treści