Bułgarski olejek różany – zastosowanie i korzyści

15 kwietnia, 2024
Spiżarnia
Spis treści

Bułgarski olejek różany to esencjonalny olejek uzyskiwany z płatków róży damasceńskiej. Uprawa i zbiór tej wyjątkowej odmiany róż odbywa się w regionie Doliny Róż, popularnie określanej mianem “Bułgarskiej Doliny Róż”. Oryginalny, najwyższej jakości bułgarski olejek różany to bez wątpienia jeden z najcenniejszych olejków eterycznych dostępnych na świecie. Z uwagi na swoje wspaniałe właściwości i wszechstronne zastosowanie w kosmetyce, jest powszechnie znany w przemyśle medycznym, aromaterapeutycznym i perfumeryjnym. Bułgarski olejek różany określany jest również jako “Rose Otto”.

Bułgarski olejek różany – korzyści

Z uwagi na zawarte w olejku różanym witaminy, białka, przeciwutleniacze i inne związki, olejek ten ma niezwykle unikalne właściwości. Lecznicze i kojące właściwości olejku różanego czynią go doskonałym wyborem dla każdego, ale szczególnie korzystnym dla osób o wrażliwej i suchej skórze.

Nawilżenie skóry

Najwyższej jakości bułgarski olejek różany gwarantuje intensywne nawilżenie dzięki zawartym w nim lipidom, których zadaniem jest zatrzymywanie w skórze wilgoci, która mogłaby zostać przez nią utracona w wyniku parowania. W ten sposób zapewnia natychmiastową, ale długotrwałą poprawę nawilżenia, która sprawia, że Twoja skóra jest gładka, nawilżona i wygląda młodo.

Zdrowa skóra dzięki Bułgarskiemu Olejkowi Różanemu

Bułgarski olejek różany jest powszechnie stosowany w celu utrzymania zdrowej skóry. Skuteczność olejku w walce z chorobami skóry została udowodniona. Jest to jeden z nielicznych olejków eterycznych, które są skuteczne w walce z chorobami skóry z uwagi na zróżnicowanie keratynocytów w naskórku. Ponadto jest ulubieńcem wśród osób, które naprawdę troszczą się o swoją skórę i jej zdrowie. 

Bułgarski olejek różany jest delikatny

Pielęgnacja Bułgarskim olejkiem różanym nie powoduje efektu ścierania ani szorstkiej skóry, a dodatkowo pobudza komórki do wzrostu i odnowy. Oznacza to, że wszystkie te właściwości, które zazwyczaj są zbyt uciążliwe dla skóry wrażliwej, suchej lub o mieszanej strukturze, można uzyskać bez wyrządzania jej krzywdy. Łagodny charakter tego olejku czyni z niego produkt wszechstronny, który można stosować do każdego rodzaju skóry.

Wspaniały zapach

Bułgarski olejek Rose Otto stanowi składnik wielu perfum, jego kwiatowy, uwodzicielski aromat gwarantuje, że poczujesz się bardziej atrakcyjną wersją siebie\

Poprawia nastrój i koncentrację

Bułgarski olejek różany doskonale pomaga przetrwać długie dni spędzone w biurze, zapewniając odprężenie i poprawiając nastrój. Rozpylanie tego olejku w miejscu pracy poprawia jasność myślenia i pozwala skupić się na wykonywanych zadaniach.

Tagi:

Spis treści