ABSOLUT RÓŻANY 10 ml Alteya Organics

Olejek Rose Absolute to gęsty płyn o czerwono-pomarańczowej barwie, który ma niezwykle silny, wyrafinowany zapach róży. Olejek Rose Absolute jest postrzegany jako mający aromat bliższy rzeczywistemu zapachowi róży niż olejek różany destylowany parą wodną.

299.00 

5 w magazynie

EAN: 3800219792225SKU: 010380011Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Olejek Rose Absolute jest pozyskiwany ze świeżych kwiatów rośliny Rosa Damascena. W procesie tym najpierw powstaje beton różany, z którego za pomocą rozpuszczalnika ekstrahuje się absolut. Rozpuszczalnik jest następnie usuwany w kolejnej procedurze, pozostawiając skoncentrowaną i lepką ciecz.

Ze względu na swój silny odurzający aromat, olejek Rose Absolute jest szeroko stosowany w perfumerii. Jest znany jako bardzo uniwersalny, ponieważ dobrze łączy się z wieloma innymi zapachami. Jest uważany za idealną nutę środkową, która służy jako pomost pomiędzy bazą a górnymi nutami w kompozycji perfum.

Olejek Rose Absolute jest również wykorzystywany do celów kosmetycznych. Nadaje się do wszystkich rodzajów skóry. Jest znany ze swojego silnie nawilżającego i ogólnie odmładzającego działania na skórę. Dzięki temu jest szczególnie korzystny dla skóry dojrzałej lub suchej. Może również przynieść ulgę podrażnionej lub zapalonej skórze.

Stosowany w aromaterapii, olejek Rose Absolute tworzy romantyczną atmosferę, zmniejsza stres i niepokój oraz podnosi nastrój.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:
– w perfumerii
– w preparatach do pielęgnacji skóry
– jako związek aromatyczny w produktach do pielęgnacji ciała, świecach itp.
– w aromaterapii

BEZPIECZEŃSTWO:
Absolut różany nie powinien być stosowany w czasie ciąży, przez dzieci i osoby z indywidualną nietolerancją na olejek. Nigdy nie należy stosować go w stanie nierozcieńczonym na skórę. Nie powinien być przyjmowany doustnie. Przetestować pod kątem indywidualnej nietolerancji.

SKŁADNIKI:
INCI: Rosa Damascena (Rose) Flower Extract

Waga 0.02 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219792225