Zielone oliwki w zalewie 500 gr Centonze

39.00 

12 w magazynie

EAN: 8034105890572SKU: BOVIS500Kategorie: Antipasti, Żywność Premium

Rodzina Centonze na swojej plantacji na Sycylii specjalizuje się w uprawie odmiany oliwek Nocellara del Belice. Jest to szczególna odmiana, która posiada certyfikat DOP (Denominazione di Origine Protetta), co w tłumaczeniu oznacza Chronioną Nazwę Pochodzenia. Ten certyfikat jest przyznawany produktom, które są wytwarzane, przetwarzane i przygotowywane w określonym regionie geograficznym, przy użyciu uznanych i certyfikowanych technik, co gwarantuje ich autentyczność i najwyższą jakość. Oznacza to, że oliwki Nocellara del Belice z plantacji rodziny Centonze są unikalne pod względem smaku i jakości, co jest ściśle związane z regionem, w którym są uprawiane, i specyficznymi metodami, które są stosowane.

Rodzina Centonze w swojej uprawie oliwek odmiany Nocellara del Belice na Sycylii szczególnie dba o naturalność produktu. W procesie produkcji oliwy z tych oliwek nie są używane żadne sztuczne konserwanty, barwniki ani wzmacniacze smaku. Dzięki temu oliwy zachowują nie tylko autentyczny smak i aromat, ale również wszystkie naturalne właściwości zdrowotne.

La Nocellara Del Bellice to jedyna włoska oliwka spośród ponad 550 odmian, która została wyróżniona dwoma certyfikatami D.O.P., dla oliwy i oliwek stołowych, charakteryzuje się doskonałym stosunkiem miąższu do pestki i niewielką zawartością węglowodanów. Oliwka przypomina orzech włoski i czasami osiąga bardzo duże rozmiary, jej kolor jest ciemnozielony i zmienia się w winnoczerwony w miarę dojrzewania. Chrupiący miąższ i lekko słodko-kwaśny smak sprawiają, że jest to prawdziwa królowa wśród odmian stołowych. Są one najpierw miażdżone i marynowane, a następnie doprawiane oliwą z oliwek, sycylijskim oregano, przyprawami i papryczką chili, dzięki czemu jest to gotowe danie idealne jako przystawka.

Oliwki są nie pasteryzowane, bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów.
Zbierane ręcznie i pakowane na terenie gospodarstwa rolnego rodziny Centonze.

data ważności 30.11.2024 rok

skład: oliwka odmiany Nocellara Del Belice, woda, sól, kwasek cytrynowy.

Waga 0.9 kg
Marka

EAN: 8034105890572

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zielone oliwki w zalewie 500 gr Centonze”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *