Zielone oliwki bez pestek w zalewie solnej 500 gr. Centonze

46.27 

10 w magazynie

EAN: 8034105892637SKU: BOVDS500Kategorie: Antipasti, Żywność Premium

Rodzina Centonze na swojej plantacji na Sycylii specjalizuje się w uprawie odmiany oliwek Nocellara del Belice. Jest to szczególna odmiana, która posiada certyfikat DOP (Denominazione di Origine Protetta), co w tłumaczeniu oznacza Chronioną Nazwę Pochodzenia. Ten certyfikat jest przyznawany produktom, które są wytwarzane, przetwarzane i przygotowywane w określonym regionie geograficznym, przy użyciu uznanych i certyfikowanych technik, co gwarantuje ich autentyczność i najwyższą jakość. Oznacza to, że oliwki Nocellara del Belice z plantacji rodziny Centonze są unikalne pod względem smaku i jakości, co jest ściśle związane z regionem, w którym są uprawiane, i specyficznymi metodami, które są stosowane.

Rodzina Centonze w swojej uprawie oliwek odmiany Nocellara del Belice na Sycylii szczególnie dba o naturalność produktu. W procesie produkcji oliwy z tych oliwek nie są używane żadne sztuczne konserwanty, barwniki ani wzmacniacze smaku. Dzięki temu oliwy zachowują nie tylko autentyczny smak i aromat, ale również wszystkie naturalne właściwości zdrowotne.

Nocellara del Belice jest jedyną włoską oliwką spośród ponad 550 odmian, która posiada dwa oznaczenia D.O.P., dla oliwy i oliwek stołowych. Charakteryzuje się doskonałym stosunkiem miąższu do pestki i niewielką zawartością cukru. Oliwka przypomina orzech włoski i czasami osiąga bardzo duże rozmiary, jej kolor jest ciemnozielony i zmienia się w winnoczerwony w miarę dojrzewania. Chrupiący miąższ i lekko słodko-kwaśny smak sprawiają, że jest to prawdziwa królowa wśród odmian stołowych. Zbierane ręcznie na początku października i przetwarzane tego samego dnia zgodnie z metodą Castelvetrano, która uczyniła je znanymi na całym świecie, są idealnym aperitifem!

Skład: Oliwki Nocellara Del Belice, woda, sól, kwas mlekowy, kwas askorbinowy

Waga 0.5 kg
Marka

EAN: 8034105892637

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zielone oliwki bez pestek w zalewie solnej 500 gr. Centonze”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *