Organiczny Wosk Pszczeli marki Alteya Organics 60 g

  • W 100% organiczny wosk pszczeli, niezastąpiony podczas tworzenia ekologicznych kosmetyków DIY;
  • Wykazuje liczne właściwości zdrowotne oraz kosmetyczne, w tym właściwości przeciwbakteryjne;
  • Idealnie łączy się z olejkami eterycznymi;
  • Posiada przyjemny aromat i jest niezwykle łatwy w zastosowaniu.

28.00 

5 w magazynie

EAN: 3800219792454SKU: 010300013Kategorie: Wszystko, Kosmetyki Ekologiczne, Naturalne kosmetyki do ciała

Każdego roku zwracamy coraz większą uwagę na składy kosmetyków, które stosujemy do codziennej pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała. Dlatego też, często sami podejmujemy się tworzenia receptur, które odpowiadają potrzebom naszej skóry. Jeśli jesteś miłośnikiem trendu DIY (zrób to sam), mamy dla Ciebie idealny produkt. Wosk pszczeli marki Alteya Organics nie tylko doskonale łączy się z olejami eterycznymi, ale także wykazuje liczne właściwości kosmetyczne. Dowiedz się więcej na jego temat.

Poznaj niezwykły wosk pszczeli marki Alteya Organics

Woski kosmetyczne wykorzystywane są w pielęgnacji ciała już od licznych pokoleń. Pierwsze wzmianki na temat prozdrowotnych właściwości wosku pszczelego pochodzą z czasów starożytności. Organiczny wosk marki Alteya Organics jest absolutnie wyjątkowy i wytwarzany przez pszczoły miodne w specjalnych gruczołach woskowych. Warto wiedzieć, że wosk pszczeli na szeroką skalę wykorzystywany jest nie tylko w dziedzinie fitoterapii (np. podczas wspomagania procesu leczenia ran), ale także podczas tworzenia kosmetyków pielęgnacyjnych. Niniejszy produkt to przede wszystkim preparat o właściwościach antybakteryjnych. Odznacza się on jasno-żółtym kolorem oraz przyjemnym, lekko miodowym aromatem. Temperatura topnienia wosku pszczelego wynosi około 70oC.

Produkt marki Alteya Organics zamknięty został w eleganckim, metalowym pojemniku z nakrętką, która pozwala na jego łatwe przechowywanie oraz wielokrotne stosowanie.

Organiczny wosk pszczeli – właściwości kosmetyczne

Za sprawą zawartości karetonoidów, przeciwutleniaczy oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, wosk pszczeli wykazuje liczne właściwości lecznicze oraz kosmetyczne. Do najważniejszych z nich należą:

  • Właściwości przeciwbakteryjne – produkty zawierające wosk pszczeli są w stanie wspomagać proces leczenia stanów zapalnych;
  • Właściwości natłuszczające oraz ochronne – niniejszy składnik doskonale chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Często stosowany jest podczas produkcji pomadek ochronnych. Ponadto, tworzy na powierzchni skóry cienki film, zabezpieczając ją w ten sposób przed utratą wody.

Warto także wiedzieć, ze organiczny wosk pszczeli marki Alteya Organics:

  • Poprawia konsystencję oraz twardość przygotowywanych kosmetyków;
  • Ułatwia rozprowadzanie kosmetyku na skórze ciała.

Zastosowanie organicznego wosku pszczelego

Organiczny wosk pszczeli marki Alteya Organics możesz wykorzystać przede wszystkim podczas tworzenia kosmetyków DIY, jak również podczas komponowania świec zapachowych.

  • Stosuj wosk pszczeli na skórę twarzy, jako składnik pomadek i balsamów do spierzchniętych ust;
  • Stosuj organiczny wosk pszczeli na skórę ciała, jako składnik maseł oraz emulsji.

UWAGA! Organiczny wosk pszczeli nie może stosowany być w nadmiernych ilościach. Ponadto, używanie niniejszego produktu nie jest wskazane w przypadku osób, które wykazują alergię na składniki pochodzenia pszczelego. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po zastosowaniu wosku pszczelego, należy jak najszybciej zaprzestać jego dalszego użytkowania.

Organiczny wosk pszczeli marki Alteya Organics – skład i certyfikaty

Skład: 100% organicznego wosku produkowanego przez pszczoły miodne.

Produkt marki Alteya Organics jest w 100% organiczny. Dlatego też, wykazuje wysoki stopień bezpieczeństwa dla naszej skóry oraz środowiska naturalnego. Autentyczność wosku pszczelego została potwierdzona licznymi certyfikatami ekologicznymi, w tym USDA Organics.

Już dziś przekonaj się o niezwykłych właściwościach wosku pszczelego i wypróbuj organiczny produkt renomowanej marki Alteya Organics.

Marka

EAN: 3800219792454