ORGANICZNA GLICERYNA ROŚLINNA 50 ml Alteya Organics

Organiczna gliceryna marki Alteya Organics (znana także pod nazwą glicerol) jest bezbarwną cieczą odznaczającą się delikatnie słodkim aromatem. Ten wyjątkowy związek chemiczny, zaliczany do grupy humektanów, już od wielu pokoleń stosowany jest w przemyśle kosmetycznym podczas produkcji kremów oraz balsamów do ciała. Wszystko to za sprawą unikalnych właściwości gliceryny, które pozwalają na utrzymywanie wilgotności kosmetyków, jak również odpowiadają za łatwiejsze wnikanie składników aktywnych w głąb skóry, zapewniając w ten sposób ich wyższą skuteczność. Gliceryna roślinna jest związkiem chemicznym, który rozpuszcza się w wodzie oraz alkoholu. Dlatego też, łatwo łączy się z innymi składnikami Twoich ulubionych kosmetyków.

19.00 

3 w magazynie

EAN: 3800219792256SKU: 010300001Kategorie: Naturalne hydrolaty

Nasza organiczna gliceryna roślinna (lub glicerol, gliceryna) pochodzi z organicznego oleju palmowego – przyciąga wilgoć z powietrza do górnych warstw skóry lub kontynuuje pobieranie wilgoci z głębszych warstw na powierzchnię, wzmacniając barierę ochronną skóry. Dzięki temu skóra jest jędrna i gładka.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:
Gliceryna jest rozpuszczalna w wodzie. Zalecany poziom stosowania w kosmetyce to 1-5% (do 10% dla produktów do intensywnej pielęgnacji skóry suchej).

BEZPIECZEŃSTWO:
Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku wystąpienia wysypki lub podrażnienia przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Unikać bezpośredniego kontaktu z oczami.

SKŁADNIKI:
Vegetable Glycerin*

*Certyfikowany składnik organiczny

Waga 10.15 kg
EAN: 3800219792256