Oliwa z oliwek Centonze zestaw prezentowy degustacyjny 3 sztuki po 200ml

225.00 

1 w magazynie

SKU: CR3XC200Kategorie: Oliwa z oliwek, Żywność Premium

Pudełko upominkowe 3x200ml butelka Capri (oliwa Centonze Dop – Oliwa Centonze Bio – Oliwa Centonze Igp) ze złotym wykończeniem foliowym.
Eleganckie i idealne dla tych, którzy uwielbiają zachwycać swoich przyjaciół pięknem, jednocześnie pozwalając im odkryć wyjątkowe walory smakowe i zdrowotne naszych certyfikowanych oliwy z oliwek.

Zawiera:

– 1x Butelka Capri 0,20L D.O.P Valle del Belice

Olejarnia zawdzięcza swoją nazwę położonej w jej wnętrzu Latomie: to kamieniołomy, które pozostawili tam starożytni Grecy, po wydobyciu bloków skały tufowej potrzebnej do budowy ich największej zachodniej kolonii, Selinunte. Case di Latomie to jedno z pierwszych miejsc w basenie Morza Śródziemnego, gdzie uprawiano drzewo oliwne. To, co najbardziej fascynuje nas w oliwie z oliwek extra virgin Valle del Belice “Case di Latomie” Centonze, to jej słodycz. Silna ostrość i gorycz odmiany Nocellara jest złagodzona przez fakt, że drzewa oliwne, umieszczone na naturalnej skale tufowej, a nie w ziemi, żywią się minerałami obecnymi w dużej ilości w tufie i dlatego przenoszą ten szczególny smak na oliwki i na wyciskaną z nich oliwę.

– 1x Butelka Capri 0,20L ORGANIC

Oliwa z oliwek extra vergine, wytłoczona w Dolinie Belice, na Sycylii w rodzinnej, rzemieśniczej olearni z wyselekcjonowanej odmiany oliwek Nocellara del Belice uprawianej w sposób ekologiczny bez użycia pestycydów i szkodliwych środków ochrony roślin Dzięki staranności i doświadczeniu tłoczników, oliwa posiada intensywny charakter i owocowy smak, bogaty w właściwości korzystne dla zdrowia.
Kwasowość 0.18 Zbiór i tłoczenie na przełomie 2023 i 2024 roku.

– 1x Butelka Capri 0,20L I.G.P. Sicily
Owocowa i zrównoważona oliwa z oliwek extra virgin z Centonze to prawdziwy smak Sycylii. Powstała z mieszanki oliwek Nocellara del Belice, Cerasuolo i Biancolilla. Oliwki uprawiane są w posiadłości Case di Latomie w południowo-zachodniej Sycylii, regionie tak znanym z oliwy z oliwek, że jest ona chroniona certyfikatem IGP. Ochrona ta podkreśla szczególny charakter oliwy z oliwek z tego obszaru, która jest intensywnie aromatyczna, głęboko zielona, z nutami ziołowymi i owocowymi.

Waga 1 kg
Marka

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oliwa z oliwek Centonze zestaw prezentowy degustacyjny 3 sztuki po 200ml”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *