Oliwa z oliwek Centonze Biologico 200 ml

Oliwa z oliwek extra vergine, wytłoczona w Dolinie Belice, na Sycylii w rodzinnej, rzemieśniczej olearni z wyselekcjonowanej odmiany oliwek Nocellara del Belice uprawianej w sposób ekologiczny bez użycia pestycydów i szkodliwych środków ochrony roślin Dzięki staranności i doświadczeniu  tłoczników, oliwa posiada  intensywny charakter i owocowy smak, bogaty w właściwości korzystne dla zdrowia. Kwasowość 0.18 Zbiór i tłoczenie na przełomie 2022 i 2023 roku.

39.00 

EAN: 8034105890336SKU: BC200BIOKategorie: Wszystko, Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek extra virgin BIO Centonze Nocellara del Belice powstaje z wytłoczenia pojedyncej odmiany oliwek Nocellara del Belice. Wybraliśmy ją, ponieważ jest produkowana z ekologicznych oliwek uprawianych wyłącznie w posiadłości Case di Latomie. Wyróżnia się średnim, okrągłym i pełnym owocowym smakiem oraz szczególną gęstością i welonem. Jego zapach przypomina świeże oliwki z przyjemnym posmakiem pomidora i słodkiego migdała. Ze względu na swój zapach i niespodziewaną słodycz dobrze nadaje się do przyprawiania na surowo oraz do stosowania w kuchni.

 

Centonze od zawsze zajmuje się uprawą oliwek w oparciu o uprawy ekologiczne. Nocellara del Belice to jedyna włoska oliwka, która może pochwalić się dwoma wyróżnieniami D.O.P.

Oliwki tej odmiany charakteryzują się chrupiącym miąższem, który bardzo łatwo oddziela się od pestki, ale także intensywnie zielonym kolorem i słodko-kwaśnym smakiem. Certyfikowana jakość organicznej oliwy z oliwek extra virgin Centonze jest gwarantowana przez selekcję oliwek, ale także przez procesy transformacji.

 

Uwagi dotyczące degustacji

Centonze Organic Nocellara del Belice Extra Virgin Olive Oil ma głęboki zielony kolor ze złoto-żółtymi refleksami. Aromat jest pikantny i ziołowy, czysty i trwały. Smak jest średnio owocowy, okrągły i pełny. Doskonała równowaga z posmakiem pomidora i słodkich migdałów.

Idealne zarówno do surowych jak i gotowanych ryb, ale także do zup z roślin strączkowych, czerwonego mięsa i wszelkich dań warzywnych.

Na surowo i do gotowania w umiarkowanej temperaturze

Dane techniczne

Data ważności: 2 marzec 2025 r.

Pochodzenie: Włochy

Region producenta: Sycylia

Zbiór i tłoczenie: 2022/2023

Opakowanie: Szklana butelka

Pojemność / Waga 200 ML

Typ Organiczny, Jednoodmianowy

Odmiana oliwek Nocellara del Belice

Certyfikat BIO, Slow Food, Gambero Rosso

Kwasowość – 0,018

Składniki 100% oliwa z oliwek extra virgin uzyskana z oliwek zebranych i wytłoczonych we Włoszech

Przechowywanie W chłodnym i suchym miejscu. Chronić przed światłem, źródłami ciepła i nieprzyjemnymi zapachami. Po otwarciu ograniczyć do minimum kontakt z powietrzem.

Okres przydatności do spożycia: Preferowane do spożycia w ciągu 18 miesięcy od daty butelkowania.

Marka

EAN: 8034105890336