Facebook Pixel
 

Od początku swojej misji Alteya Organics stara się dbać o uzyskiwanie najwyższej jakości kosmetyków, począwszy od selekcji i dbałości o rośliny, przez naturalne sposoby ich obróbki a skończywszy na starannym butelkowaniu. Produkty marki Alteya Organics są w 100% naturalne i powstają jedynie z ekologicznych składników, nie są rozcieńczane w wodzie, co stanowi i ich dużej skuteczności. Dzięki temu kosmetyki są tak wyjątkowe i wyróżniają się na tle produkowanych masowo chemicznych kosmetyków zalewających drogerie.

Alteya Organics zajmuje się uprawą i zbiorem róż i lawendy oraz destylacją wysokiej jakości bułgarskiego organicznego olejku różanego i lawendowych olejków eterycznych, oraz wód kwiatowych przy użyciu tradycyjnych, znanych od pokoleń receptur. Oferuje również szeroką gamę organicznych ekstraktów roślinnych, olejków i ziół z ekoregionów znajdujących się na terenie Bałkańskich Gór.

Alteya Organics w centrum bułgarskiej Doliny Róż posiada sieć ekologicznych gospodarstw rodzinnych, na których uprawiane są rośliny z poszanowaniem dla środowiska, klientów, pracowników i okolicznych mieszkańców. W laboratorium należącym do Alteya surowce roślinne są przetwarzane tak aby uzyskać nowoczesny i skuteczny kosmetyk.
Kosmetyki Alteya Organics spełniają rygorystyczne wymagania stawiane produktom organicznym i wszystkie posiadają certyfikat USDA Organic będący najbardziej restrykcyjnym organem tego typu określającym standardy upraw ekologicznych i produktów powstających na ich bazie.

Niemal każdego roku marka Alteya Organics wyróżniana jest przez konsumentów i specjalistów na konkursach promujących marki odznaczające się najwyższą jakością, wspierających tym samym naturalne piękno i zdrową pielęgnację. Do najważniejszych zdobytych tylko w 2020 roku można zaliczyć srebrny i brązowy medal na Global Green Beauty Awards, brązowy i srebrny medal na Made For Mums Awards, czy trzykrotne wyróżnienie redaktorów na Beauty Shortlist Awards.