Facebook Pixel
 

KAWA Salvador Usulutan Los Pirineos 250g

Cena: 65,00 zł
  • Poznaj niezwykłą słodycz kawy pochodzącej z Salwadoru;
  • Rozkoszuj się jej nietuzinkowym smakiem, łączącym w sobie nuty orzechów oraz cytrusów;
  • Zaufaj renomowanej marce JAVA Coffee Roasters dostępnej w sklepie Perla Negra.
W magazynie
W magazynie

Niezwykła kawa Salvador Usulutan Los Pirineos dostępna w sklepie Perla Negra to coś znacznie więcej niż napój o właściwościach pobudzających, to nietuzinkowe doznanie smakowe, którego z pewnością powinien doznać każdy z nas. Dowiedz się więcej na temat kawy Salvador Usulutan Los Pirineos wypalanej przez prestiżową markę JAVA Coffee Roasters.

KAWA Salvador Usulutan Los Pirineos – 250g marki JAVA Coffee Roasters: najważniejsze informacje

  • Kraj pochodzenia: Salwador (region: Usulutan, producent: Famille Baraona – Tecapa Company, farma: Los Pirineos);
  • Odmiana: Pacamara;
  • Wysokość nad poziomem morza: 1 600 m n.p.m.;
  • Sposób obróbki ziaren: Black Honey;
  • Data wypalania ziaren: Ziarna kawy Salvador Usulutan Los Pirineos dostępne w sklepie Perla Negra wypalane są na bieżąco przez JAVA Coffee Roasters;
  • Profil smakowy: Orzechy pekan, cytryna, czerwona porzeczka.

KAWA Salvador Usulutan Los Pirineos – 250g marki JAVA Coffee Roasters: skąd pochodzi?

Kawa Salvador Usulutan Los Pirineos pochodzi z niezwykłej farmy usytuowanej na wysokości 1 600 metrów nad poziomem morza. Licząca sobie blisko 80 hektarów farma, wokół której wzrastają dzikie lasy, wydaje na świat zachwycające swoim smakiem, jedne z najbardziej prestiżowych odmian kaw, takie jak: Yellow Burbon, Tekisic, Pacas, czy Pacamara.

KAWA Salvador Usulutan Los Pirineos – 250g marki JAVA Coffee Roasters: jak powstaje?

Wyrafinowana kawa Salvador Usulutan Los Pirineos dostępna w sklepie Perla Negra powstaje dzięki procesowi obróbki Black Honey, opierającej się na dwóch metodach – suchej oraz mokrej. Podczas pierwszej fazy produkcji, owoce kawowca umieszczane są w tak zwanym depulerze, gdzie zostają częściowo pozbawione zewnętrznej powłoki. Kolejny etap to suszenie ziaren (wraz z pozostałościami miąższu) na pełnym słońcu. Co ciekawe, to właśnie te pozostałości stanowią o specyficznej nazwie niniejszej obróbki ziaren – Black Honey. Okazuje się bowiem, że suszone ziarna wyglądają tak, jakby zostały oblepione miodem. Co więcej, za sprawą miąższu nabierają one unikalnej słodyczy, która zachwyca nawet największych i najbardziej wytwornych smakoszy kawy.

KAWA Salvador Usulutan Los Pirineos – 250g marki JAVA Coffee Roasters – dlaczego warto spróbować?

Kawa Salvador Usulutan Los Pirineos to bezsprzecznie unikalny produkt na polskim rynku, przede wszystkim ze względu na swój wyrafinowany profil smakowy, łączący w sobie dojrzałość czerwonej porzeczki oraz orzechów pekan. Wszystko to zostaje przełamane delikatną kwaskowatością cytryny, co sprawia, że kawa Salvador Usulutan Los Pirineos jest po prostu wyjątkowa!