Facebook Pixel
 

Kawa Gesha Kolumbia El Obraje – 200g

Cena: 115,00 zł
  • Poznaj wyjątkową kawę Gesha pochodzącą z żyznego regionu El Obraje w Kolumbii;
  • Już od pierwszej degustacji zachwyć się jej niepowtarzalnym smakiem i aromatem;
  • Poczuj delikatną nutę białej herbaty, limonki, mango i suszonej żurawiny.
W magazynie
W magazynie

Kawa Gesha to kwintesencja wyrafinowanego smaku, zamknięta w wyselekcjonowanych ziarnach wyjątkowej kawy pochodzącej z żyznych ziem Kolumbii. Co sprawia, że jej aromat jest tak wyjątkowy i dlaczego warto rozkoszować się jej smakiem? Dowiedz się więcej na temat kawy Gesha Kolumbia El Obraje marki JAVA Coffee Roasters.

Kawa Gesha Kolumbia El Obraje 200g marki JAVA Coffee Roasters – najważniejsze informacje

  • Kraj pochodzenia: Kolumbia (region: Nariño NARIÑO, producent: Pablo Guerrero);
  • Odmiana: Gesha;
  • Wysokość nad poziomem morza: 2 300 m n.p.m.;
  • Sposób obróbki ziaren: ziarna podlegają płukaniu;
  • Data wypalania ziaren: kawy JAVA Coffee Roasters dostępne w sklepie Perla Negra wypalane są na bieżąco;
  • Profil smakowy: biała herbata, limonka, mango, suszona żurawina.

Poznaj jeszcze bliżej kawę Gesha Kolumbia El Obraje 200g marki JAVA Coffee Roasters

Kawa Gesha dostępna w sklepie Perla Negra to wyjątkowy produkt, który pochodzi z rodzinnej farmy El Obraje w Kolumbii, zarządzanej przez pasjonata gatunku - Pablo Guerrero. Ten niezwykły plantator zaczął swoją przygodę z kawą na niewielką skalę. Niemniej jednak, wraz z upływem lat i wzrastającą miłością Pablo do tego wyjątkowego gatunku, produkcja kawy w jego gospodarstwie stawała się coraz bardziej specjalistyczna. Dzisiaj El Obraje jest prężnie działającym przedsiębiorstwem, posiadającym własny młyn wodny, a także szkółkę dla młodych sadzonek wyjątkowej kawy Gesha.

To co sprawia, że Kawa Gesha Kolumbia El Obraje jest tak wyjątkowa, to fakt, iż wzrasta ona na wulkanicznych glebach obfitujących w cenne minerały. Uprawie tego wymagającego gatunku sprzyja również unikalny klimat sprawiający, że wzrastające na drzewach kawowych ziarna charakteryzują się dużą gęstością.

Po wielu latach i licznych eksperymentach, Pablo Guerrero opracował unikalny sposób fermentacji ziaren, dzięki któremu jego kawa wyróżnia się głębokim i nienagannym smakiem. Zanim te wyjątkowe ziarna trafią do woreczka, podlegają szczegółowym procesom płukania, mającym na celu eliminację niepełnowartościowych ziaren, które unoszą się na wodzie. Następnie, kawa poddana zostaje aż 20-godzinnej fermentacji, procesowi pozbawiania miąższu i ponownej fermentacji na sucho. To jednak nie koniec - po przebyciu wyżej opisanej drogi, ziarna są dokładnie myte, poddawane kolejnemu procesowi selekcji w wodzie, a następnie 16-dniowemu suszeniu na afrykańskich łożach oraz 4-dniowemu suszeniu w suszarce mechanicznej.

Kawa Gesha Kolumbia El Obraje to wyjątkowo cenny surowiec. W sprzedawanych przez nas torebkach nie ma miejsca na błędy, czy niedopatrzenia.

Jak smakuje Kawa Gesha Kolumbia El Obraje marki JAVA Coffee Roasters?

Kawa Gesha Kolumbia El Obraje to niezrównane bogactwo smaku i aromatu, którym jesteśmy w stanie rozkoszować się już po otwarciu zamówionej paczki. Doznania zmysłowe płynące z kosztowania tego unikalnego gatunku kawy są nieporównywalne z niczym innym. Podczas, gdy w pierwszej chwili jesteśmy w stanie odczuć orzeźwiające nuty mango i limonki, z czasem to właśnie żurawina i słodkość białej herbaty zaczyna rozpieszczać nasze kubki smakowe. Kawa Gesha Kolumbia El Obraje jest nie tylko czysta, ale także idealnie zbalansowana, co sprawia, że bezsprzecznie może uznawana być za synonim dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.