Facebook Pixel
 

BioTea to wyjątkowa firma, która nie narodziła się z potrzeby zysku a wieloletniej miłości i pasji podróżnika do Dalekiego Wschodu i jego największego skarbu, jakim jest herbata. Selekcja dobieranych herbat to staranny proces opierający się o wielką wiedzę i zamiłowanie. Pod okiem BioTea plantatorzy uprawiają herbatę najwyższej jakości z zachowaniem największych standardów i z poszanowaniem dla natury oraz tradycji uprawy.

Zbiory herbaty w Chinach odbywają się nawet od 3 do 5 razy w roku. Pozwala na to wyjątkowo ciepły i wilgotny klimat. Do produkcji herbacianego suszu wykorzystuje się przede wszystkim liście. Herbaty BioTea zbierane są wyłącznie ręcznie, mimo iż na wielu uprawach odbywa się to mechanicznie. Od następnego procesu zależy jakiego rodzaju herbatę otrzymamy. I tak Herbata czarna otrzymywana jest w wyniku czterech procesów – więdnięcia, skręcania, fermentacji i suszenia. Herbata zielona powstaje z liści niepoddanych fermentacji – natychmiast po zerwaniu przeprowadzany jest proces suszenia. Herbata biała powstaje z młodych pączków, które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć, a herbata pu-erh jest herbatą czerwoną, która przechodzi dodatkowy proces fermentacji i leżakowania.

Herbaty BioTea uprawianie i produkowane są w chińskich prowincjach Anhui, Yunnan, Fuijan i Shuixian na dużych wysokościach w oddaleniu od aglomeracji miejskich.

Herbaty BioTea nagradzane były na prestiżowym konkursie Bellavita Awards w Warszawie i Amsterdamie. Te wyjątkowe wyróżnienia otrzymały zielona herbata liściasta z jaśminem „Superior Jasmine”, oraz nasza PuErh, która w 2018 wygrała Bellavita Awards w Amsterdamie.

Wszystkie herbaty BioTea pochodzą z upraw górskich lub w każdym razie położonych z dala od terenów przemysłowych, gdzie nie stosuje się pestycydów i syntetycznych chemikaliów, gdzie od uprawy do zbioru wszystko odbywa się z dbałością o tradycję i poszanowaniem natury. BioTea zna osobiście producentów herbat i okresowo monitoruje produkcję, aby zawsze zagwarantować produkt najwyższej jakości i wolny od wszelkich zanieczyszczających substancji chemicznych.

Ponad trzydzieści lat spędzonych w podróżach i mieszkaniu na Dalekim Wschodzie, w szczególności w Chinach, ojczyźnie herbaty, wzbudziło w Edoardo Barbero – twórcy BioTea - wielką ciekawość najpopularniejszym trunkiem na świecie. Jej historia, rytuały i wspaniałe ogrody od razu go zafascynowały i tak narodziła się BioTea: wybór szlachetnych herbat z upraw, których przetwarzanie odbywa się nadal według tradycyjnych metod.