EKOLOGICZNY OLEJEK Z KOCANKI WŁOSKIEJ 5ml Alteya Organics

Organiczny olejek z kocanki włoskiej jest niezwykle wszechstronnym olejkiem, który stał się popularny w ostatniej dekadzie – głównie ze względu na swoje korzyści dla skóry dojrzałej, wrażliwej i zniszczonej. Zawiera najwyższy znany procent beta-diketonów spośród wszystkich olejków eterycznych. Diketony są wysoko cenione jako jeden z najcenniejszych składników odpowiedzialnych za niesamowite właściwości pielęgnacyjne olejku. Jego ziołowo-kwiatowy zapach sprawia, że jest on również bardzo miłym dodatkiem do zestawu do aromaterapii.

83.00 

4 w magazynie

EAN: 3800219795288SKU: 010160002 Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Kocanka włoska to piękna roślina pochodząca z rejonu Morza Śródziemnego. Ma charakterystyczne jasnożółte kwiaty – stąd pochodzi jej nazwa – “Helichrysum Italicum” oznacza “Złote Słońce Włoch”. Inna nazwa – “Immortelle” (po francusku “wieczny” lub “nieśmiertelny”) – związana jest z trwałymi kwiatami rośliny, które zachowują swój jasny kolor długo po ich zebraniu.

Olejek eteryczny z kocanki włoskiej ma wiele korzyści terapeutycznych i prozdrowotnych, dzięki czemu jest przydatny w wielu preparatach do pielęgnacji skóry i w ziołolecznictwie.

Metoda ekstrakcji: Destylacja z parą wodną

Użyte części: Kwiaty

Profil aromatyczny: ciepły, lekko słodki, ziołowy, ziemisty

Nuta: podstawa

Dobrze łączy się z: Bergamotka, Nasiona marchwi, Rumianek (rzymski lub niebieski), Goździk, Cyprys, Frankincense, Geranium, Grejpfrut, Juniper Berry, Lawenda, Cytryna, Pomarańcza, Palmarosa, Mięta pieprzowa, Sosna, Róża, Drzewo herbaciane, Tymianek, Ylang Ylang.

KORZYŚCI:

Stosowany w aromaterapii, zapach olejku z kocanki włoskiej jest znany z promowania poczucia bezpieczeństwa, komfortu i uspokojenia.

Uważa się, że jest on bardzo korzystny dla skóry dojrzałej i przedwcześnie starzejącej się, ponieważ działa jako przeciwutleniacz, który wspiera syntezę kolagenu i elastyny w skórze.

Olejek z kocanki włoskiej jest bardzo cenny dla uszkodzonej skóry, ran, siniaków, blizn i rozstępów.

Skóra trądzikowa również może bardzo skorzystać z działania tego cennego olejku.

*Wyłącznie do celów edukacyjnych. Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Europejską Agencję Leków. Informacje te nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia, wyleczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Dyfuzuj, gdy czujesz się niespokojny, zmartwiony lub podczas medytacji.

Dodaj 1-2 krople do olejku do masażu dla relaksującego masażu napiętych mięśni lub stawów.

Użyj go wstępnie rozcieńczonego w kąpieli, aby uzyskać wszystkie korzyści, jakie olejek ma do zaoferowania dla Twojej skóry i nastroju.

Rozcieńcz w oleju nośnym (takim jak jojoba, awokado, kokosowy lub oliwa z oliwek), aby stworzyć kojącą mieszankę dla podrażnionej lub uszkodzonej skóry.

Dodaj kilka kropli do kremu nawilżającego lub do preparatu do pielęgnacji skóry typu “zrób to sam”, aby uzyskać gładką i wyrównaną skórę.

SKŁADNIKI:
Helichrysum Italicum (Immortelle) essential oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Zawsze rozcieńczać. Możliwe działanie drażniące na skórę. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku ciąży, karmienia piersią lub pod opieką lekarza, skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi, błonami śluzowymi i wrażliwymi miejscami.

Waga 0.005 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219795288