EKOLOGICZNY OLEJ Z NASION MARCHWI 5 ml Alteya Organics

Olejek eteryczny z nasion marchwi jest pozyskiwany metodą destylacji parowej z nasion rośliny Daucus carota (znanej również jako dzika marchew). Olejek ma bladożółty do żółtego kolor i ciepły słodki zapach z lekką marchewkową nutą.

23.00 

4 w magazynie

EAN: 3800219791723SKU: 010160060 Kategorie: Naturalne Olejki Eteryczne

Historia olejku eterycznego z nasion marchwi sięga starożytnych Greków, Rzymian, Egipcjan i Hindusów, którzy używali go do łagodzenia stanów zapalnych i ułatwiania trawienia.

Oprócz składników takich jak alfa pinen, beta pinen, gamma-terpinen, limonen, kamfen, sabinen, mircen, beta bisabolen, karotol i octan geranylu, olej z nasion marchwi jest również bogaty w karoten i witaminę A, z których oba są skutecznymi przeciwutleniaczami.

KORZYŚCI:

Stosowany w aromaterapii, olej z nasion marchwi ma, jak się uważa, działanie stymulujące, które poprawia krążenie oraz funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego. Poprzez stymulację uwalniania enzymów trawiennych, a także specyficznych hormonów, pomaga utrzymać sprawne funkcjonowanie układu pokarmowego.

Uważa się, że olejek eteryczny z nasion marchwi wspomaga wzrost nowych tkanek, pomagając w ten sposób uzyskać czystszą, gładszą skórę. Promuje również lepsze nawilżenie skóry. Regularne stosowanie tego oleju na skórze może pomóc w osiągnięciu miękkości, szybszym gojeniu się blizn, łagodzeniu podrażnień i blaknięciu zaczerwienień, skaz i więcej.

Stosowany w pielęgnacji włosów, olej z nasion marchwi łagodzi skórę głowy z podrażnień i suchości i pomaga osiągnąć zdrowsze i lśniące włosy.

ZALECANE ZASTOSOWANIE:

Dyfuzja w celu uwolnienia się od stresu lub gdy potrzebujesz poprawić swoją koncentrację.

Organiczny olejek z marchwi dodaj do soli kąpielowej i użyj w wannie, aby cieszyć się relaksującą i wyciszającą kąpielą.

Rozcieńcz w oleju nośnym lub dodaj kilka kropli do zwykłego kremu nawilżającego, aby skorzystać z delikatnych właściwości regenerujących i pobudzających oleju z nasion marchwi.

SKŁADNIKI:
Daucus Carota (Carrot) seed essential oil*

*Certyfikowany składnik organiczny

Waga 0.005 kg
Wielkość

10ml, 5ml

EAN: 3800219791723