Facebook Pixel
 
Pestki moreli,  sekretny składnik tradycyjnej receptury włoskich ciasteczek Amaretti

Pestki moreli, sekretny składnik tradycyjnej receptury włoskich ciasteczek Amaretti

Obecnie przywiązujemy coraz większa wagę do tego, co jemy. Nie są nam obce zwroty „eko”, „bio”, czy „organic” i właśnie tego szukamy na półkach sklepowych, a jeszcze lepiej u lokalnego rolnika (a jeśli Wasza „hurtownia” to Wasz własny ogródek, to jesteście prawdziwymi szczęściarzami!). Zwiększamy porcję warzyw i owoców spożywanych dziennie. To są naprawdę dobre informacje! Jednak mimo tych wszystkich pozytywnych zmian, w grę wchodzą również nasze indywidualne upodobania i preferencje co do jedzenia. Jedni obierają owoce, inni zostawiają tak zwany „ogryzek”, a inni wyrzucają część, która jeszcze mogłaby być wykorzystana. Okazuje się, że to duży błąd, który pozbawia nas części naprawdę wspaniałych właściwości! Dziś pod lupę weźmiemy pestki moreli, które są bardzo drogocenną dla naszego zdrowia częścią tego owocu. Jeśli jesteście ciekawi, co takiego kryje ta niepozorna pestka, zapraszamy!

Czytaj więcej
Idealne ciastka do kawy- bez glutenu i bez laktozy

Idealne ciastka do kawy- bez glutenu i bez laktozy

Gorąca kawa o poranku i coś słodkiego to połączenie idealne. Sklepowe półki uginają się od nadmiaru słodkości, piekarnie kuszą zapachem świeżo wypieczonych ciasteczek i bułek, aż ciężko zdecydować się, co wybrać. A może stojąc przed wyborem, wahasz się, ponieważ zauważyłaś, że sklepowe łakocie powodują u Ciebie ból brzucha, wzdęcia, albo inne dolegliwości, z którymi czujesz się niekomfortowo? Nie wiesz dokładnie, o co chodzi, bo przecież nie masz zdiagnozowanej żadnej choroby i nie masz specjalnej diety, a mimo to czasem czujesz, że coś jest nie tak? A może właśnie zmagasz się z nietolerancją pokarmową i ciężko znaleźć Ci słodkie produkty, po których po prostu będziesz dobrze się czuła? Jeśli tak, to wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przedstawiamy coś specjalnie dla Was!

Czytaj więcej
Herbata ekspresowa, czy sypana- którą wybrać? Poznaj ich różnice.

Herbata ekspresowa, czy sypana- którą wybrać? Poznaj ich różnice.

Czy wybraliście już swoje ulubione herbaty? Czerwona, żółta, zielona, a może klasyczna czarna, na co macie dziś ochotę? Jakiegokolwiek jednak naparu byście nie wybrali, do degustowania idealnego napoju potrzebna będzie Wam jeszcze jedna decyzja. Czy wybrać klasyczną sypaną herbatę, czy może tak bardzo popularną ekspresową, zamkniętą w saszetkach? Jeśli zależy Wam na wyjątkowym smaku to czytajcie dalej…

Czytaj więcej
Właściwości czarnej herbaty – jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Właściwości czarnej herbaty – jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Jesteście z nami dalej w podróży po świecie herbat? Wspaniale! Jak się okazuje, ten świat jest bardzo ekscytujący i… zdrowy! Dzisiaj coś o jakże popularnym, ale równie wartościowym, co inne, czarnym naparze. Zresztą, jeśli pomyślimy o herbacie, to chyba pierwszym, co przychodzi nam do głowy, to właśnie ona. Gorzka, złocista, nieodmiennie goszcząca na naszym stole podczas popołudniowego relaksu lub wizyty u bliskich. Sięgamy po nią automatycznie, nie zastanawiając się zbytnio nad jej właściwościami i wpływem na nasze zdrowie. A wiedzcie, że jest on niemały! Chcesz wiedzieć więcej o czarnej herbacie? Czytaj dalej!

Czytaj więcej
Luksusowa biała herbata – właściwości i zastosowanie

Luksusowa biała herbata – właściwości i zastosowanie

Brrr…. Czy Was również obudził dziś stukot deszczu o parapet? Jak tu wyjść spod ciepłej kołdry, gdy za oknem chłodno i ponuro..? I jakoś tak… mocno jesiennie? Wrzesień nie zapowiada się jak przysłowiowa „polska, złota jesień”, bardziej szara i zimna. Ale nie martwcie się, bo jak zawsze przychodzimy Wam z pomocą! Dlatego zbierzcie w sobie całą siłę, żeby wyskoczyć z cieplutkiego łóżka i zagotujcie wodę- odczarujemy tę brzydką pogodę rozgrzewającym naparem białej herbaty!

Czytaj więcej
Cudowne właściwości zielonej herbaty - chiński sekret zdrowia

Cudowne właściwości zielonej herbaty - chiński sekret zdrowia

Herbata to najchętniej pity napój zaraz po wodzie. Zielona herbata natomiast jest drugą najpopularniejszą, zaraz po czarnej, herbatą świata. Dawniej pita głównie przez Chińczyków, dziś uwielbiana przez miliony na świecie. I bardzo dobrze, bo jej wartość dla naszego zdrowia jest nieoceniona. Czy to właśnie dzięki zielonemu naparowi Chińczycy odznaczają się długowiecznością? Być może tak, w końcu piją jej nawet aż 8 filiżanek dziennie. Na pewno nie zaszkodzi spróbować tego również na sobie!

Czytaj więcej

Elementy 43 do 48 109 całkowita

Pokaż na stronę