Facebook Pixel
 
Zestaw Prezentowy Bio Damascena - wymarzony prezent dla fanki naturalnej pielęgnacji

Zestaw Prezentowy Bio Damascena - wymarzony prezent dla fanki naturalnej pielęgnacji

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. W sklepach szukamy produktów o krótkim składzie, a na zakupy chodzimy z wielorazową torbą, aby jak najmniej szkodzić środowisku. Nie straszne nam napisy „eko”, „bio” i coraz częściej po nie sięgamy. Wiemy, że im bardziej prosto, tym lepiej. Zyskuje na tym nasze zdrowie, samopoczucie, a także wygląd, bo coraz śmielej dbamy o siebie właśnie w ten sposób- ekologicznie. Drogeryjne kosmetyki o drażniącym składzie i niezbyt dobrze znanych nam nazwach zastępujemy naturalnymi.

Czytaj więcej
Woda różana- cenny kosmetyk w pielęgnacji cery

Woda różana- cenny kosmetyk w pielęgnacji cery

Woda różana pozyskiwana jest w procesie destylacji parą wodną płatków róż. Kwiat ten już od dawna gości jako składnik pielęgnacji, a to za sprawą wszechstronnych właściwość, które sprawiają, że jest on doskonały dla wszystkich typów cer. Woda z róży jest naturalnym kosmetykiem, z którym powinnaś zaprzyjaźnić się na długo. Sprawdź, dlaczego.

Czytaj więcej
Właściwości i zaskakująca moc ziół.  Poznaj zastosowanie ekologicznego hydrolatu z melisy.

Właściwości i zaskakująca moc ziół. Poznaj zastosowanie ekologicznego hydrolatu z melisy.

Melisa lekarska jest jedną z tych roślin, które służą nam wielorako. Choć jest najczęściej kojarzona z herbatką uspokajającą, którą pijemy w stresujących dla nas sytuacjach, to ma ona znacznie więcej właściwości, które możemy wykorzystać nie tylko w kuchni, ale także w pielęgnacji. Co zawiera w sobie melisa i dla kogo przeznaczane są kosmetyki, które zawierają ją w swoim składzie?

Czytaj więcej
Dolina Róż i kosmetyki z pachnącego zakątka Bułgarii

Dolina Róż i kosmetyki z pachnącego zakątka Bułgarii

Czy wiesz, że jest takie miejsce w Europie, które pachnie lawendą i różą, a aż po horyzont ciągną się niesamowite widoki różnobarwnych kwiatów? To miejsce zwane jest Doliną Róż i znajduje się w środkowej Bułgarii, niedaleko miasta Kazanłyk. Plantacje róży uprawiane są tutaj od ponad 300 lat i to właśnie w tym miejscu powstaje bardzo drogocenny olejek różany oraz woda kwiatowa, uznawane za najlepsze na świecie i posiadające liczne certyfikaty.

Czytaj więcej
Właściwości i zastosowanie hydrolatu z róży damasceńskiej – cudowny kosmetyk z Doliny Róż

Właściwości i zastosowanie hydrolatu z róży damasceńskiej – cudowny kosmetyk z Doliny Róż

Róża damasceńska to kwiat uprawiany w basenie morza Śródziemnego już od czasów starożytnych, rozpowszechniony przez Rzymian w południowej i zachodniej Europie. Największa plantacja tych kwiatów jest obecnie jednak w Bułgarii, gdzie według legendy, została przywieziona przez tureckiego sędziego, który chciał stworzyć sobie wonny ogród. Pierwsze plantacje róży zaczęły pojawiać się w XIII wieku i trwają aż do dzisiaj, w środkowej części kraju, w miejscu zwanym Doliną Róż. Wszechstronne właściwości i lecznicze działania powodują, że jest uznawana za jeden z najcenniejszych kwiatów, a produkty z niej stworzone są bardzo skuteczne.

Czytaj więcej
Hydrolat z lawendy – jak i do czego stosować?

Hydrolat z lawendy – jak i do czego stosować?

Z czym kojarzy Ci się lawenda? Z cudownym zapachem, unoszącym się w powietrzu, wspaniałym kolorem, a może uroczym bukiecikiem fioletowych kwiatów? A teraz wyobraź sobie morze lawendy… Doznania zapachowe i uczta dla oczu- nie do opisania! Jest takie cudowne miejsce w bułgarskiej Dolinie Róż, gdzie uprawiana jest ta krzewinka w sposób delikatny i z niezwykłą dbałością o każdy najmniejszy listek. Zapraszamy Cię w ten niezwykły świat wspaniałych zapachów dzięki firmie Alteya Organics, która tworzy niezwykłe kosmetyki. Ekologiczny hydrolat z lawendy to coś, co musisz mieć w swojej łazience!

Czytaj więcej

Elementy 31 do 36 109 całkowita

Pokaż na stronę