Wody mineralne- jak wybrać dla siebie najlepszą?

22 maja, 2021
Różne
Spis treści

Wszystko zależy od naszego organizmu i trybu życia, jaki prowadzimy. Jeśli jest on aktywny, pracujemy fizycznie, albo dużo ćwiczymy, tracimy z organizmu dużo cennych minerałów i elektrolitów, które trzeba uzupełnić. Najlepiej sięgnąć wtedy po wodę, która będzie miała powyżej 1500 mg składników mineralnych na litr, tzw. wysokozmineralizowane. W jej składzie znajdziemy  magnez wapń, czy jony fluorkowe. Woda z wysoką ilością magnezu (więcej niż 50 mg/l) wpływa na prawidłową pracę serca, wzmacnia odporność i siłę mięśni, a także naczynia krwionośne. Takiej wody powinny unikać jednak osoby chore na nadciśnienie i małe dzieci.

Jeśli prowadzimy umiarkowany tryb życia, szukajmy wód o zbilansowanym składzie. Nadmiar minerałów w tym wypadku nie jest wskazany, zatem wody średnio lub nisko zmineralizowane będą odpowiednie. Naturalna woda mineralna Galvanina jest źródłem soli mineralnych, wapnia, magnezu i siarczanów w ilości, która jest bezpieczna dla osób żyjących niezbyt intensywnie. Minerały wpływają na pracę układu trawiennego, delikatnie go regulując, jeśli więc masz problemy na tym polu- śmiało po nią sięgnij.

Osoby z niedoborem wapnia, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju kości i zębów, a także  zagrożeni osteoporozą, powinni sięgnąć po wodę o wysokim stężeniu tego pierwiastka, powyżej 150 mg/l.

Chorzy na nadciśnienie powinni poszukać wody o niskiej zawartości sodu w składzie, poniżej 20 mg/l. Dobrym, a przede wszystkim bezpiecznym wyborem, będzie woda mineralna Chiarella Symposion , która zawiera go jedynie 1 mg/l. Jest to jedno z najniższych stężeń wśród wód dostępnych na rynku europejskim. Składniki mineralne są zrównoważone i bezpieczne dla osób schorowanych. Woda Chiarella ma również wysokie pH 7,6- jest to woda prozdrowotna, lekko alkaiczna, która znakomicie wpływa m.in. na prawidłowe funkcjonowanie mięśni czy układu pokarmowego oraz obniża poziom glukozy, stąd polecana jest cukrzykom. Pomimo tego, że jest to woda niskozmineralizowana, ma stosunkowo wysoki poziom wapna, magnezu i potasu oraz właściwości oczyszczające. Jest to woda warta uwagi również dla osób zdrowych, ponieważ na co dzień w pożywieniu przyjmujemy bardzo dużo sodu, a jego nadmiar powoduje zatrzymanie wody w organizmie i obrzęki.

Woda dostępna jest w tłoczonych designerskich szklanych butelkach oraz w formie lekkich butelek PET, projektowanych przez włoskich artystów, które można mieć zawsze przy sobie. Woda mineralna Chiarella Symposion 0,7 L (perlanegra.pl)

Na rynku dostępne są również wody lecznicze, jednak bardzo wysoka ilość składników mineralnych  powoduje, że nie powinno się jej pić bez konsultacji z lekarzem.

Wybór jest duży i warto zastanowić się, która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza. Jednak jakiej wody byśmy dla siebie nie wybrali, pamiętajmy o tym, by pić ją regularnie i w odpowiedniej ilości- przynajmniej 2 litry dziennie. Nasze ciało nam za to podziękuje dobrym samopoczuciem.

Tagi: NULL

Spis treści