Woda Chiarella, jedna z najlepszych wód mineralnych świata

25 maja, 2021
Różne
Spis treści

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki wpływ na Twoje zdrowie ma woda? Czy stojąc przed sklepową półką myślałeś, która z tych dostępnych na niej będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza? A może w ogóle nie wiedziałeś, że wody różnią się od siebie i sięgałeś po najbliższą z brzegu butelkę? Jeśli tak… to warto to zmienić.

Jakość spożywanej przez nas żywności jest bardzo istotna dla zdrowia. Choć pewnie na co dzień o tym nie myślimy, nasz organizm m.in. pod wpływem spożywanych przez nas produktów oraz w wyniku przemiany materii coraz bardziej się zakwasza. Jeśli czujesz się zmęczony i nerwowy, masz problemy z koncentracją, bóle głowy, mięśni i stawów, a dodatkowo widzisz, że Twoje paznokcie, włosy i skóra są osłabione to problem może dotyczyć także Ciebie. Utrzymanie stałej zasadowości jest kluczowe dla dobrego samopoczucia i utrzymania organizmu w zdrowiu. Spożywanie wody o wysokim pH (czyli powyżej 7,5) pomaga nam w tym procesie. Taka woda nazywana jest alkaiczną. Jej zdrowotne właściwości znane są już bardzo długo, w przeszłości była wykorzystywana przez Japończyków i Koreańczyków w leczeniu wielu dolegliwości, a dziś, dzięki jej prozdrowotnym właściwościom, jej popularność coraz bardziej się rozszerza.

Wybierając wodę dla siebie, warto postawić na sprawdzone produkty. Woda Chiarella to naturalnie lekko alkaiczna woda o pH równym 7,6. Wydobywana jest ze źródeł w pobliżu jeziora Como w północnych Włoszech na wysokości 750 m. n.p.m.- to daje pewność czystej, świeżej, górskiej wody.  Doskonale nawadnia organizm, przywracając równowagę kwasowo- zasadową (odkwasza organizm), dzięki wysokiemu poziomowi wapnia, magnezu i potasu doskonale wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, ponadto obniża poziom cholesterolu i glukozy, jest więc idealna dla cukrzyków. A jeśli lubisz aktywność fizyczną to woda Chiarella również będzie dla Ciebie odpowiednia- woda alkaiczna przyspiesza regenerację po wysiłku fizycznym, wspomaga odchudzanie oraz wydolność organizmu. Osoby z dietą niskosodową również mogą korzystać z jej zdrowotnych właściwości, ponieważ zawartość tego pierwiastka jest jednym z najniższych wśród wód dostępnych na rynku europejskim, jedynie 1 mg/l. Chiarella posiada również certyfikat włoskiego Ministerstwa Zdrowia, dopuszczający wodę do spożycia przez niemowlęta.

Amatorzy niestereotypowych rozwiązań będą usatysfakcjonowani opakowaniem tej wody. Prosta forma szklanej butelki z widocznym logo, swoim wyglądem kojarząc się z butelką wódki, została zaprojektowana przez włoskich artystów. Uwagę zwraca dwustronna, przezroczysta etykieta, przez którą od wewnętrznej strony możemy dostrzec panoramę jeziora Como. Pomysł został doceniony przez jurorów iF Design Award 2021, przyznając nagrodę w kategorii Opakowanie. Dla zabieganych dostępne są również poręczne butelki PET, także projektu włoskich mistrzów, które dzięki swojej lekkości można mieć zawsze przy sobie.

Jeśli więc szukasz czegoś więcej niż zwykłej wody, chcesz spróbować czegoś nowego, a dodatkowo doceniasz niebanalne rozwiązania- sięgnij po Chiarellę. Świeży, orzeźwiający smak, zamknięty w oryginalnej  butelce, dodatkowo ze zdrowotnymi właściwościami- czego chcieć więcej?

Tagi: NULL

Spis treści