Facebook Pixel
 
Co pić w cieplejsze dni? Poznaj ekologiczne lemoniady Galvanina!

Co pić w cieplejsze dni? Poznaj ekologiczne lemoniady Galvanina!

Wiosna nareszcie dobiegła końca, a upragnione przez wszystkich lato nadeszło! Słońce cieszy nasze oczy, rozkwitająca zieleń zachęca do spędzania czasu na łonie natury, a wzrastająca temperatura skłania nas do długich spacerów i aktywnego wypoczynku. Powoli również nadchodzi okres uwielbiany nie tylko przez dzieci- czas wzmożonej konsumpcji lodów i napojów chłodzących! Ale co wybrać, jeśli nie mamy wcale ochoty na przepełniony cukrem sklepowy asortyment? Nie martwcie się, bo my jak zwykle spieszymy do Was z rozwiązaniem! Poznajcie rewelacyjne w smaku, ale jednocześnie zdrowe lemoniady Galvanina!

Czytaj więcej
Tradycyjne Makaroniki Amaretti - włoska receptura sprzed 100 lat

Tradycyjne Makaroniki Amaretti - włoska receptura sprzed 100 lat

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym po prostu musisz sięgnąć po coś słodkiego. Jesienna chandra, wieczór filmowy, a może kawa z przyjaciółmi- wszystkie powody ku temu są dobre . My doskonale to rozumiemy! I mamy dokładnie tak samo. Nie ma nic lepszego niż gorzka kawa o poranku w towarzystwie słodkiego ciasteczka! A jeśli są jeszcze świeżutkie i chrupiące to my jesteśmy zachwyceni. I zdradzimy Wam pewien sekret- wcale nie chodzimy bladym świtem do piekarni… Chcecie wiedzieć więcej? Chętnie się z Wami tym podzielimy, czytajcie dalej!

Czytaj więcej
Pestki moreli,  sekretny składnik tradycyjnej receptury włoskich ciasteczek Amaretti

Pestki moreli, sekretny składnik tradycyjnej receptury włoskich ciasteczek Amaretti

Obecnie przywiązujemy coraz większa wagę do tego, co jemy. Nie są nam obce zwroty „eko”, „bio”, czy „organic” i właśnie tego szukamy na półkach sklepowych, a jeszcze lepiej u lokalnego rolnika (a jeśli Wasza „hurtownia” to Wasz własny ogródek, to jesteście prawdziwymi szczęściarzami!). Zwiększamy porcję warzyw i owoców spożywanych dziennie. To są naprawdę dobre informacje! Jednak mimo tych wszystkich pozytywnych zmian, w grę wchodzą również nasze indywidualne upodobania i preferencje co do jedzenia. Jedni obierają owoce, inni zostawiają tak zwany „ogryzek”, a inni wyrzucają część, która jeszcze mogłaby być wykorzystana. Okazuje się, że to duży błąd, który pozbawia nas części naprawdę wspaniałych właściwości! Dziś pod lupę weźmiemy pestki moreli, które są bardzo drogocenną dla naszego zdrowia częścią tego owocu. Jeśli jesteście ciekawi, co takiego kryje ta niepozorna pestka, zapraszamy!

Czytaj więcej
Idealne ciastka do kawy- bez glutenu i bez laktozy

Idealne ciastka do kawy- bez glutenu i bez laktozy

Gorąca kawa o poranku i coś słodkiego to połączenie idealne. Sklepowe półki uginają się od nadmiaru słodkości, piekarnie kuszą zapachem świeżo wypieczonych ciasteczek i bułek, aż ciężko zdecydować się, co wybrać. A może stojąc przed wyborem, wahasz się, ponieważ zauważyłaś, że sklepowe łakocie powodują u Ciebie ból brzucha, wzdęcia, albo inne dolegliwości, z którymi czujesz się niekomfortowo? Nie wiesz dokładnie, o co chodzi, bo przecież nie masz zdiagnozowanej żadnej choroby i nie masz specjalnej diety, a mimo to czasem czujesz, że coś jest nie tak? A może właśnie zmagasz się z nietolerancją pokarmową i ciężko znaleźć Ci słodkie produkty, po których po prostu będziesz dobrze się czuła? Jeśli tak, to wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przedstawiamy coś specjalnie dla Was!

Czytaj więcej
Jak czytać oznaczenia produktów spożywczych

Jak czytać oznaczenia produktów spożywczych

Czy wszystko co ‘bio’, ‘eko’ i ‘organic’, jest naprawdę wysokiej jakości i można kupować w ciemno? Jak rozpoznać, czy wybierając z pozoru zdrowszą opcję, nie padamy ofiarą tak zwanego greenwashingu? Podpowiadamy, jak czytać oznaczenia produktów spożywczych i nie dać się nabrać.

Czytaj więcej
Marka Galvanina Organiczne napoje i najlepsze wody mineralne

Marka Galvanina Organiczne napoje i najlepsze wody mineralne

            Galvanina to włoski producent napojów bezalkoholowych i wód mineralnych. Źródło, od którego nazwę wzięła marka, jest jednym z najstarszych we Włoszech. Znajduje się na zboczach wzgórza Paradiso, nieopodal których zachowały się rzymskie łaźnie. Już w starożytności woda z tego źródła zaspokajała pragnienie Rzymian.

Czytaj więcej

Elementy 7 do 12 17 całkowita

Pokaż na stronę