Mydło w płynie- czym się kierować przy wyborze?

13 kwietnia, 2022
Różne
Spis treści

Spośród wszystkich mydeł, które stoją na sklepowych półkach, ciężko wybrać to jedno, które faktycznie przysłuży się naszej skórze i będzie jej przyjazne. Będąc świadomymi konsumentami, wielu z Was poświęca czas na czytanie listy składników, ale nie wszystkie nazwy z niej mogą być znane. Pewnie słyszeliście już, aby unikać tajemniczego SLS, ale co to właściwie jest? I czego tak naprawdę szukać, aby mydło było skuteczne? Przeczytaj.

SLS jest skrótem od Sodium Lauryl Sulfate, a jest to środek, który wykazuje właściwości spieniające kosmetyki. Możemy znaleźć go w mydłach, szamponach, płynach do naczyń, a także… w odtłuszczaczu do silnika. Tak, SLS jest bardzo silnym detergentem i w nadmiarze może wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie. Jakich? Wypadanie i przetłuszczanie włosów spowodowanych uszkodzeniem mieszków włosowych, trudny do zwalczenia łupież, rozregulowaną pracą gruczołów łojowych, przez co skóra może być albo nadmiernie wysuszona, albo przeciwnie- tłusta. Może doskwierać uczucie ściągnięcia skóry, świąd, zatkane pory, a nawet egzema. Jest to więc poważny problem, którego nie warto bagatelizować. Tym bardziej, że dopuszczalne stężenie SLS w kosmetykach wynosi 1%, a najczęściej jest go tam… nawet 20% i więcej. Dodatkowo ma on zdolność przenikania przez skórę i kumulowania się w organizmie nawet przez 5 dni! Warto wiedzieć, że ten środek może się kryć pod różnymi nazwami, więc unikaj także: Sodium salt, SDS, Sodium dodecyl Sulfate, Sulfuric acid, monododecyl ester, czy Sodium N-dodecyl Sulfate. Wiemy, że jest tego dużo, ale Wasza skóra na pewno się Wam za to odwdzięczy!

Sami widzicie, że nie warto ryzykować. Postaw na naturalną pielęgnację. Szukając mydeł przyjaznych dla Twojej skóry i bezpiecznych dla Twojego zdrowia, wybieraj świadomie. Linia ekologicznych mydeł Alteya Organics posiada 4 rodzaje produktów, które różnią się olejkami eterycznymi. Dostępne zapachy to „grejpfrut i pomarańcza”, „cytrusowo- miętowy”, „lawenda i aloes” oraz „geranium i róża”. Każdy z nich to inne doznania zmysłowe oraz inne działanie na skórę. Łączy je jednak bezpieczny skład i skuteczność w działaniu! Wszystkie zostały wyprodukowane z certyfikowanych składników roślinnych, więc masz pewność, że będą dobrze tolerowane przez Twoją skórę.

Nie wiesz, na który zapach się zdecydować? Uważamy, że warto mieć je wszystkie i stosować w zależności od nastroju i samopoczucia. Od teraz w pakiecie do kąpieli masz aromaterapię- czy to nie kusząca propozycja?

Tagi: Alteya Organics, ekologiczne kosmetyki, mydło w płynie, naturalne kosmetyki, sls, Sodium Lauryl Sulfate

Spis treści