Facebook Pixel
 
Świece sojowe czy parafinowe? Poznaj różnice i dokonaj świadomego wyboru!

Świece sojowe czy parafinowe? Poznaj różnice i dokonaj świadomego wyboru!

Zapewne nie będziemy sami w twierdzeniu, że zapalone świeczki w domu tworzą niesamowity klimat! Zgadzacie się z nami? Delikatnie migocące światełka wieczorową porą wprawiają nas w miły nastrój. Niektórzy korzystają z tych urokliwych dodatków tylko w wyjątkowych chwilach, ale są i tacy, którzy świeczki lubią zapalone mieć co wieczór. Kojarzy się nam to z chwilą relaksu, błogością, wyciszeniem… Każdy z nas zasługuje na odrobinę przyjemności po ciężkim dniu, dlatego warto zapalić sobie świeczkę i poddać się magii unoszącej się w pomieszczeniu. Na rynku mamy dostępnych ich wiele, o różnych kształtach, kolorach i zapachach, ale nie każdy wie, że mogą być produkowane z różnych surowców. Poznaj zatem różnice wśród najpopularniejszych na rynku świec: sojowych i parafinowych i wybierz te najodpowiedniejsze dla siebie.

Czytaj więcej
Hydrolat z kocanki-  jego  działanie oraz właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne

Hydrolat z kocanki- jego działanie oraz właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne

Kocanka włoska, zwana też nieśmiertelnikiem, to dość niepozorna roślina, rosnąca na terenach Europy. Drobne, żółte kwiaty, mało wyróżniające się spośród innych, wykazują jednak mnóstwo prozdrowotnych oraz pielęgnacyjnych właściwości. Kocanka już od setek lat była wykorzystywana w medycynie ludowej, lecząc objawy przeziębień, bóle stawów i mięśni, zapalenia żył, choroby dróg moczowych, a także alergie. Jej zastosowanie jest zatem szerokie. Co daje nam kocanka w pielęgnacji? Samo dobro. Sprawdź jakie.

Czytaj więcej
Herbata ekspresowa, czy sypana- którą wybrać? Poznaj ich różnice.

Herbata ekspresowa, czy sypana- którą wybrać? Poznaj ich różnice.

Czy wybraliście już swoje ulubione herbaty? Czerwona, żółta, zielona, a może klasyczna czarna, na co macie dziś ochotę? Jakiegokolwiek jednak naparu byście nie wybrali, do degustowania idealnego napoju potrzebna będzie Wam jeszcze jedna decyzja. Czy wybrać klasyczną sypaną herbatę, czy może tak bardzo popularną ekspresową, zamkniętą w saszetkach? Jeśli zależy Wam na wyjątkowym smaku to czytajcie dalej…

Czytaj więcej
Właściwości czarnej herbaty – jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Właściwości czarnej herbaty – jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Jesteście z nami dalej w podróży po świecie herbat? Wspaniale! Jak się okazuje, ten świat jest bardzo ekscytujący i… zdrowy! Dzisiaj coś o jakże popularnym, ale równie wartościowym, co inne, czarnym naparze. Zresztą, jeśli pomyślimy o herbacie, to chyba pierwszym, co przychodzi nam do głowy, to właśnie ona. Gorzka, złocista, nieodmiennie goszcząca na naszym stole podczas popołudniowego relaksu lub wizyty u bliskich. Sięgamy po nią automatycznie, nie zastanawiając się zbytnio nad jej właściwościami i wpływem na nasze zdrowie. A wiedzcie, że jest on niemały! Chcesz wiedzieć więcej o czarnej herbacie? Czytaj dalej!

Czytaj więcej
Luksusowa biała herbata – właściwości i zastosowanie

Luksusowa biała herbata – właściwości i zastosowanie

Brrr…. Czy Was również obudził dziś stukot deszczu o parapet? Jak tu wyjść spod ciepłej kołdry, gdy za oknem chłodno i ponuro..? I jakoś tak… mocno jesiennie? Wrzesień nie zapowiada się jak przysłowiowa „polska, złota jesień”, bardziej szara i zimna. Ale nie martwcie się, bo jak zawsze przychodzimy Wam z pomocą! Dlatego zbierzcie w sobie całą siłę, żeby wyskoczyć z cieplutkiego łóżka i zagotujcie wodę- odczarujemy tę brzydką pogodę rozgrzewającym naparem białej herbaty!

Czytaj więcej
Cudowne właściwości zielonej herbaty - chiński sekret zdrowia

Cudowne właściwości zielonej herbaty - chiński sekret zdrowia

Herbata to najchętniej pity napój zaraz po wodzie. Zielona herbata natomiast jest drugą najpopularniejszą, zaraz po czarnej, herbatą świata. Dawniej pita głównie przez Chińczyków, dziś uwielbiana przez miliony na świecie. I bardzo dobrze, bo jej wartość dla naszego zdrowia jest nieoceniona. Czy to właśnie dzięki zielonemu naparowi Chińczycy odznaczają się długowiecznością? Być może tak, w końcu piją jej nawet aż 8 filiżanek dziennie. Na pewno nie zaszkodzi spróbować tego również na sobie!

Czytaj więcej

Elementy 1 do 6 38 całkowita

Pokaż na stronę