Jak prawidłowo oczyszczać skórę?

5 sierpnia, 2021
Różne
Spis treści

Kiedy myślimy o oczyszczaniu skóry, pierwszym, co przychodzi nam na myśl zapewne jest mydło. To produkt, który używany jest od wieków. Jego historia sięga już czasów starożytnych, a szerokie zastosowanie pozwoliło przetrwać temu pachnącemu wynalazkowi aż do dzisiaj. Niegdyś popularne mydło w kostce zostało jednak zastąpione przez jego płynny odpowiednik, a także żele do mycia. Czym się od siebie różnią?

Mydło w kostce jest wytwarzane z tłuszczów zwierzęcych, bądź roślinnych i olejów roślinnych z użyciem wodorotlenku sodu.  Ma dużo swoich zalet. Jest małe, poręczne i bardzo wydajne. Zwykle ma krótki skład, jest bez konserwantów i parabenów, można go więc bez przeszkód przechowywać długo i nie bać się o termin końca jego przydatności. W jego składzie znajdziemy sól, dzięki której mydło pozostaje w swojej zbitej formie, a także oleje, które nawilżą naszą skórę. Wadą tego rodzaju mydła jest ciągła wilgotność, co służy namnażaniu bakterii.

Mydło w płynie wytwarzane są z użyciem wodorotlenku potasu. Często ich skład oparty jest też na ropie naftowej oraz stabilizatorach i emulgatorach, aby zachować ich płynną konsystencję. Mnogość wersji zapachowych i kolorystycznych wskazuje na użyte w nim parabeny, barwniki, SLS- który bez odpowiedniego spłukania może szkodzić naszej skórze. Jednocześnie płynne mydło jest wygodniejsze w użyciu i bardziej higieniczne, dlatego warto szukać mydeł naturalnych w składzie, aby dobrze służył naszej skórze.

Dobrym wyborem jest mydło do twarzy bio damascena, które ma w swoim składzie tylko organiczne i naturalne składniki: hydrolat z róży damasceńskiej, olejek z kokosa, glicerynę, wodorotlenek sodu, oliwę z oliwek, gumę guar, olejek migdałowy, witaminę E, kwas cytrynowy, olejek palmarosa, olejek z płatków róży damasceńskiej oraz olejek geraniowy. Mydło, mimo delikatnego składu, bardzo dobrze oczyszcza skórę ze wszystkich zabrudzeń, a także makijażu, pozostawiając ją świeżą, odżywioną, a także niesamowicie nawilżoną. Wykazuje także działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, polecane jest więc dla osób z problemami skórnymi. Nie powoduje uczuleń oraz alergii.

Jeśli jednak Twoja skóra jest bardziej wymagająca i wrażliwa, wypróbuj oczyszczający olejek do mycia, który delikatnie, a jednocześnie skutecznie pozbawi Cię zanieczyszczeń. Zawarte w składzie oleje doskonale nawilżą twarz oraz usuną toksyny, przywracając jej blask i promienny, wypoczęty wygląd. Już po pierwszym użyciu zobaczysz różnicę w miękkości Twojej skóry. Skład jest w 100% naturalny, ekologiczny i certyfikowany, masz więc pewność, że kupujesz tylko to, co najlepsze dla Ciebie i Twojego ciała.

Tagi: NULL

Spis treści