Dolina Róż i kosmetyki z pachnącego zakątka Bułgarii

5 marca, 2022
Różne
Spis treści

Czy wiesz, że jest takie miejsce w Europie, które pachnie lawendą i różą, a aż po horyzont ciągną się niesamowite widoki różnobarwnych kwiatów? To miejsce zwane jest Doliną Róż i znajduje się w środkowej Bułgarii, niedaleko miasta Kazanłyk. Plantacje róży uprawiane są tutaj od ponad 300 lat i to właśnie w tym miejscu powstaje bardzo drogocenny olejek różany oraz woda kwiatowa, uznawane za najlepsze na świecie i posiadające liczne certyfikaty.

Samo powstanie tych produktów jest bardzo fascynujące, ponieważ róża kwitnie tylko trzy tygodnie w roku na przełomie maja i czerwca. W tym czasie zbierane są kwiaty, zawsze o poranku, a najlepiej przed wschodem słońca, gdy pokrywa je jeszcze rosa i mają w sobie najświeższy aromat. Z pól, zbiory przewożone są od razu do przetworzenia w destylarniach. Tam, w kadziach ogrzewanych wodą, przeprowadzany zostaje proces destylacji. Tak powstaje olejek różany oraz efekt uboczny destylacji- woda różana. Aby wyprodukować litr olejku, potrzebne jest aż 3,5 tony kwiatów!

Jednym z producentów jest firma Alteya Organics, która uprawia róże już od ponad wieku, a receptury kosmetyków przechodzą z pokolenia na pokolenie. Ponad 400-letnia tradycja idą w parze z duchem nauki, dzięki czemu powstają produkty oparte na sprawdzonych metodach, będąc jednocześnie unowocześniane, by odpowiadały na potrzeby współczesnych ludzi. Firma ma własne pola oraz laboratorium, więc ich produkty są najświeższej jakości.

Olejek eteryczny z róży oraz hydrolat z róży damasceńskiej to kosmetyki ekologiczne. Róża zawiera w sobie 350 związków, które odpowiadają za właściwości przeciwstarzeniowe, antybakteryjne i antyseptyczne. Flawonoidy zawarte w produktach wzmacnia naczynka krwionośne i koją cerę wrażliwą. Witamina C i E odmładza komórki ciała, chroni skórę przed utratą wody, działając przeciwzmarszczkowo, a beta- karoten pobudza produkcję kolagenu. Olejek eteryczny z róży jest również dobrym lekarstwem na chorobę lokomocyjną, ponieważ łagodzi nudności, a wtarty w skronie złagodzi migrenowe bóle głowy. Hydrolat z róży damasceńskiej może być zastosowany zamiast toniku, pozostawi cerę mocno nawilżoną. Może być stosowany także w kuchni, jako składnik napojów lub deserów. Oba produkty mogą zadziałać terapeutycznie, ponieważ różany zapach wycisza i pomaga się zrelaksować. Warto mieć któryś z tych produktów w sypialni.

Oba kosmetyki są naturalne, bez zbędnych chemicznych dodatków, konserwantów, sztucznych substancji zapachowych, ulepszaczy, czy barwinków. Są ekologiczne i posiadają certyfikat USDA ORGANICS oraz listek Bio Europejski.

Zanurz się w niezwykłym zapachu bułgarskiej doliny dzięki różanym kosmetykom marki Alteya!

Tagi: Bułgaria, Dolina Róż, hydrolat, Kazanłyk, kosmetyki z róży, olejek eteryczny

Spis treści