Czy wiesz dlaczego warto stosować olej z wiesiołka?

1 grudnia, 2020
Różne
Spis treści

Najnowsze badania wykazują, że wiesiołek jest niezwykle skuteczny w leczeniu świądu, łuszczycy i wyprysków. Wysoka zawartość kwasu gamma – linolenowego (GLA) sprawia, że organiczny olejek z wiesiołka zwiększa barierę ochronną naskórka i łagodzi stany zapalne, a przeciwutleniacze zwalczają przedwczesne oznaki starzenia.

Organiczny olejek z wiesiołka dwuletniego można również zażywać doustnie. Zmniejsza on zespół napięcia przedmiesiączkowego, uodparnia organizm, pomaga w zaburzeniach pamięci i koncentracji oraz – wiadomość dla kobiet mających problemy z zajściem w ciążę – zwiększa płodność.

Niepozorny wiesiołek 

Sam wiesiołek to raczej niepozorna roślina, charakterystyczna dla Ameryki Północnej, Europy i części Azji. Jego gotowane korzenie wykorzystywane były już setki lat temu przez Indian nie tylko do jedzenia, ale również jako okłady przyspieszające gojenie się ran. Wiesiołka łatwo poznać po charakterystycznych, żółtych kwiatach w kształcie kielichów, które otwierają się porą wieczorową (stąd angielska nazwa „evening primrose”).

Olej z wiesiołka w kremie BIO Damascena 

Obecnie ziele to często można spotkać w przydrożnych rowach i na polach. Jednak ten w kremie Bio Damascena pochodzi ze specjalnych organicznych upraw i jest pozyskiwany metodą tłoczenia na zimno. Organiczny olejek z wiesiołka dwuletniego wchodzący w skład kremu na dzień Bio Damascena Alteya Organics to czysty dar natury, dzięki któremu skóra jest gładsza, zdrowsza i pełna blasku. Dzięki wysokiej koncentracji kwasu gamma – linolenowego (GLA) jego stosowanie zaleca się w następujących przypadkach:

• Skóra wiotka i pomarszczona

• Skóra wysuszona i swędząca

• Skóra o nierównym kolorycie, ze skłonnością do przebarwień

• Cienie wokół oczu

Perla Negra z całą odpowiedzialnością potwierdza dobroczynny wpływ tej rośliny, zwłaszcza w kuracji schorzeń skóry takich jak przewlekłe zapalenia.

Zachęcamy do naturalnych sposobów dbania o ciało i umysł. Ze względu na lecznicze właściwości i zalety kosmetyczne, warto włączyć wiesiołka dwuletniego zarówno do swojej diety, jak i codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Twoja skóra odwdzięczy się pięknym, zdrowym wyglądem!

Tagi: NULL

Spis treści